دسته‌بندی نشده

مشاغل جدید و پول ساز ؛آیا از شغل های جدید و پردرآمد ایران خبر دارید؟

در این مطلب ما با مطالعه و بررسی حوضه های مشاغل جدید و پول ساز و مشاغل کوچکتر مربوط به پردرآمدترین شغل های اشباع نشده روبه رشد، لیستی کوتاه از شغل های جدید و پردرآمد در ایران را منتشر کردیم تا کمکی باشد برای افراد خلاقی که می خواهند در زمینه های جدید قدم بگذارند و درآمد خوبی کسب کنند.

کسب درآمد مناسب و حلال، یکی از بزرگترین چالش های حال حاضر در جامعه ما می باشد. متاسفانه مشکلات اقتصادی و رکود شدید بازار های مشاغل مختلف کشور، درآمد زایی اکثریت مردم را با مشکل روبرو کرده است. اما جای نگرانی نیست زیرا در این شرایط هم می شود مشاغلی را یافت که علاوه بر جدید بودن و داشتن بازار مناسب و اشباع نشده، درآمد هنگفتی را از آنِ ما کند. در ادامه، این مشاغل جدید و پول ساز را در هر حوضه شغلی، معرفی می کنیم.

حوضه مشاغل اینترنتی

 • راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی

اگر دوست دارید پردرآمدترین شغل های اشباع نشده روبه رشد داشته باشید پیشنهاد ما راه اندازی فروشگاه اینترنتی است .چند سالی است که فروشگاه های اینترنتی تبدیل به بخشی جدا ناپذیر از زندگی تعداد زیادی از مردم شده است. در این فروشگاه ها نیازی به حضور فیزیکی نیست و فقط با یک تلفن همراه می شود به بررسی کالا های یک فروشگاه اینترنتی پرداخت. راه اندازی این فروشگاه ها بسیار ساده است و حتی نیازی به آموختن برنامه نویسی وب نیست و همچنین هزینه اولیه آن فقط مربوط به هزینه های بستر شبکه، هزینه تامین کالا های فروشی و دریافت مجوز های مربوطه می باشد. در این فروشگاه ها هیچ محدودیت کالا چه در نوع و چه در تعداد وجود ندارد.

معمولا درآمد اولیه برای هر ماه بالای ۲ میلیون تومان می باشد همچنین فروشگاه های اینترنتی شغلی تمام وقت می باشد.

 • وبلاگ نویسی و جذب مخاطب

یکی دیگر از مشاغل جدید و پول ساز یا بعباررت دیگر پردرآمدترین شغل های اشباع نشده روبه رشد وبلاگ نویسی است. تایپ موضوع یا موضوعاتی خاص برای جذب مخاطب می باشد. اگر به تایپ علاقهمند هستید می توانید با نوشتن محتوا برای سایت یا وبلاگ خودتان، مخاطب جذب کرده و با درج تبلیغات، کسب درآمد کنید. نکته جالب اینجاست که برای این کار نیازی به تخصص و علم خاصی ندارید.

معمولا درآمد هر ماه در اوایل کار بالای ۲ میلیون تومان می باشد.

 • برنامه نویسی و توسعه وب

در عصری که تمام مشاغل موجود، چه مستقیم و چه غیر مستقیم یک ربطی به فناوری اطلاعات و کامپیوتر دارد، هیچ برنامه نویسی بیکار نخواهد بود. می شود گفت که برنامه نویسی شغلی با درآمد کلان ولی متغیر جزئی از مشاغل جدید و پول ساز می باشد یعنی بسته به مقدار و کیفیت کار شما در ماه، درآمد شما نیز متفاوت خواهد بود. برای اینکار شما باید حداقل به یکی از زبان های برنامه نویسی تسلط کامل داشته باشید.

حداقل درآمد شما از یک پروژه می تواند از ۲ میلیون تومان شروع شود و تا بالا ۱۰ میلیون تومان هم برود.

تولید محتوا (نویسنده سایت)

یک سایت نمی تواند بدون داشتن محتوای کافی، به سود دهی و جذب مخاطب برسد و برای به وجود آمدن این محتوا، نیاز به کسی است که آن را تولید و منتشر کند. یکی از پردرآمدترین شغل های اشباع نشده روبه رشد تولید محتوا است که یک شغل جدید و تخصصی می باشد که بسته به مقدار کاری که در ماه انجام می دهید، درآمد آن نیز متفاوت است. برای انجام این کار شما نیاز به آموختن دانش سئو و آشنایی با انواع محتوا دارید که با گذراندن دوره های آموزشی آن، می توانید به تسلط کامل برسید. تولید محتوا شغلی توافقی محسوب می شود و با تلاش مناسب می توان حداقل به درآمد بالای ۲ یا ۳ میلیون تومان رسید. تولید محتوا معمولا کاری پاره وقت می باشد.

آموزش رایگان تولید محتوا در ۵ دقیقه

در این فیلم کوتاه آموزش رایگان تولید محتوا برای سایت در ۵ دقیقه بطور کاملاً ساده و  قابل فهم برای همه توضیح داده شده است. پس با دقت به آموزش رایگان تولید محتوا برای سایت توجه کنید تا در آمد خوبی از تولید محتوا کسب کنید.

در این فیلم کوتاه آموزش رایگان تولید محتوا برای سایت در ۵ دقیقه بطور کاملاً داسته قابل فهم برای همه توضیح داده شده است. پس با دقت به آموزش رایگان تولید محتوا برای سایت توجه کنید تا در آمد خوبی از تولید محتوا کسب کنید.

 • ساخت اپلیکیشن

امروزه و در این نسل کمتر کسی را پیدا می کنید که از گوشی های هوشمند به مدت حداقل ۲ ساعت در روز استفاده نکند و این روند استفاده از این گوشی ها همچنان در حال افزایش است. در نتیجه بهترین راه استفاده از خدمات مختلف، ساخت اپلیکیشنی است که آن خدمت را ارائه دهد. برای ساخت یک اپلیکیشن گوشی، شما فقط نیاز به تسلط بر برنامه نویسی اندروید و IOS و کمی خلاقیت دارید.

در زمان شروع این حرفه، می توانید بالای ۳ میلیون تومان در ماه درآمد کسب کنید و با کسب تجربه به مرور زمان، درآمد شما نیز افزایش می یابد.

فروش فالوور اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگرام قطعا یکی از پرطرفدارترین اپلیکیشن های جهان و ایران می باشد که روی اکثر گوشی های هوشمند نصب می باشد. در نتیجه بستری مناسب برای تبلیغات گسترده می باشد. اگر شما با زیر و بم اینستاگرام و زیرساخت های آن آشنایی داشته باشید، می توانید درآمد هنگفتی از این کار کسب کنید. برای انجام این کار حتی نیازی با داشتن سرمایه هم نیست.

شما می توانید برای انجام این کار پاره وقت، درآمدی حدود ۶ میلیون تومان کسب کنید.

متخصص دیجیتال مارکتینگ (کارشناس بازاریابی)

اینترنت بستری با پتانسیل بی نهایت است و افراد و مشاغل مختلف، سعی در سرمایه گذاری روی این بازار عظیم دارند. در این راه باید یک کارشناس آشنا به دیجیتال مارکتینگ یا کارشناس بازاریابی اینترنت، وجود داشته باشد تا به کمک آن ها بشتابد. زمینه ها و ابزار های دیجیتال مارکتینگ بسیار گسترده است و هدف آن جذب مشتری برای فروش کالا یا خدمات با استفاده از تمام ابزار های بستر اینترنت می باشد.

درآمد انجام این کار تمام وقت چیزی در حدود ۲ میلیون تومان به بالا می باشد.

 • مدرس آنلاین

از دیگر شغل های جدید و پر درآمد در ایران که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است، می توان به مدرس آنلاین اشاره کرد. برای شروع این کار نیازی به سرمایه اولیه ای ندارید و فقط با داشتن تسلط و مهارت کافی در زمینه ای خاص، می توانید این کار را شروع کنید.

این کار شغلی پاره وقت می باشد و درآمدی بالای ۲ میلیون تومان دارد.

 • تولید محتوای تبلیغات

از پردرآمدترین شغل های اشباع نشده روبه رشد که هنوز اشباع نشده است تولید محتوا تبلیغاتی است . بزرگترین مزیت این شغل، نیاز بسیار بالای آن در سطح دیگر مشاغل می باشد. برای معرفی هر خدمت و کالایی نیاز است تا تبلیغاتی درباره آن خدمت یا کالا، در سطح جامعه پخش شود. شما می توانید با سفارش و تولید تبلیغات و حتی انتشار آن در فضای مجازی و بستر های پر مخاطب، به درآمد بسیار بالایی برسید. اگر شما به نرم افزار فتوشاپ و مهارت داده کاوی تسلط دارید، می توانید بسته به نوع کاری که انجام می دهید، به درآمدی بالای ۴ میلیون تومان برسید.

پردرآمدترین شغل های اینترنتی ،مشاغل جدید و پول ساز
پردرآمدترین شغل های اینترنتی ،مشاغل جدید و پول ساز
 • حوضه مشاغل آزاد
  • ساخت لوازم دست ساز

اون دسته از خانم هایی که دوست دارند یا مجبورند در خانه کار کنند و به کسب درآمد مشغول شوند، این کار گزینه مناسبی است. اگر شما توانایی خیاطی و ساخت عروسک، نقاشی و هر توانایی دیگری دارید، یا کمی خلاقیت می توانید به راحتی با تبلیغ و فروش محصول تان، دست به درآمد خوبی بزنید.

با تبلیغ مناسب مخصوصا در شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام می توانید سفارش های زیادی گرفته و درآمدی بالای ۲ میلیون تومان در ماه کسب کنید.

 • مترجمی زبان های غیر انگلیسی

کشور های ترکیه، چین، روسیه و عراق بیشترین تعاملات اقتصادی را با کشور ما دارند این بدان معناست که شرکت های بزرگ زیادی برای انجام و سهولت تعاملات اقتصادی با این کشور ها، به مترجم هایی نیاز دارند که نه به زبان انگلیسی بلکه بتوانند به زبان کشور هدف همانند زبان روسی یا چینی صحبت کنند و تسلط داشته باشند.

این کار پاره وقت، یکی از مشاغل جدید و پول ساز است اما بسته به نوع کار درآمد آن حدوداً بالا ۳ میلیون تومان خواهد بود.

شغل های پردرآمد آزاد،مشاغل جدید و پول ساز
شغل های پردرآمد آزاد،مشاغل جدید و پول ساز
 • راهنمای تور

صنعت گردشگری در کشور‌هایی که دارای اماکن دیدنی طبیعی و تاریخی زیادی می باشند همیشه روی بورس است. مخصوصا که بدانیم کشور ما پتانسیل بسیار زیادی در این زمینه دارد. هر ساله تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان برای بازدید از شهر‌هایی همچون اصفهان، تبریز، شیراز و… به ایران سفر می کنند و این یک فرصت مناسب برای شماست اگر که به زبان انگلیسی آشنایی دارید و تمام جاهای دیدنی آن شهر را مثل کف دست بلد هستید. به دلیل اختلاف ارزش پول ملی ما با دیگر پول های جهان مخصوصا دلار، راهنمای تور شغلی بسیار سود آور است.

راهنمای تور درآمد مشخصی ندارد یعنی می تواند ناچیز یا بسیار زیاد باشد که این اختلاف درآمد، به عوامل زیادی از جمله وضعیت سیاسی کشور و یا حتی شانس بستگی دارد.

 • طراحی بسته بندی مواد غذایی

از دیگر مشاغل جدید و پول ساز می‌توان به شغل بسته بندی مواد غذایی اشاره نمود. بدون مواد غذایی همه ما می‌میریم! در نتیجه همیشه غذایی تولید می شود و به دست مردم می رسد. به علت پر سود بودن این شغل، رقبای زیادی به وجود آمدند که حاضرند از هر راهی برای فروش بیشتر محصولاتشان، استفاده کنند. یکی از سلاح های این رقابت، شکل و طرح بسته بندی مواد غذایی می باشد که تاثیر زیادی روی میزان فروش کالا ها می گذارد. همه این ها را گفتیم که بدانید با کمی خلاقیت، می شود به درآمد هنگفتی رسید. کافیست شما با طراحی یک بسته بندی نوآورانه و جذاب، فروش یک محصول را ارتقا دهید تا بقیه شرکت ها برای جذب شما اقدام کنند.

این کار ممکن است در کوتاه مدت سود سرشاری نداشته باشد ولی در طولانی مدت و با تسلط بر یک شرکت یا محصول خاص، بسیار پر سود خواهد بود.

شغل های جدید و پردرآمد در ایران؛ مطرح شد تا بدانید بیکاری در کشور ما ناشی از اشباع کار نیست بلکه ناشی از نبود یک انتخاب درست یا ایده مناسب است. امیدواریم این مطلب به شما در طراحی نقشه راه در زندگیتان کمک کرده باشد.در اخر از شما خواهشمندم هر گونه ترجمه کاری دارید در قسمت نظرات مطرح کنید تا دیگر مخاطبان سایت استفاده نماییند با تشکر.

۲ دیدگاه

 1. سلام از مقاله شغل های اشباع نشده واقعاَ خوشم اومد فقط ویدئو آموزشی کم داره لطفاً فیلم های آموزشی هم بگذارید لطفاَ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا