مرور رده

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی. با سلام و عرض ادب شما در این مقاله با کلمات کلیدی مهم همچون فروشگاه اینترنتی، تاریخچه فروشگاههای اینترنتی، خریدارن اینترنتی، انواع فروشگاه اینترنتی، پرداخت اینترنتی، آمار خرید از طریق اینترنت و مزایا و معایب خرید از فروشگاه اینترنتی آشنا خواهید شد.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی از دو کلمه فروشگاه یعنی محل فروش کالاها و یا محصولات و خدمات اشصخاص حقوقی یا حقیقی بطور فیزیکی یا دانلودی به فروش می‌رسدفروشگاه می‌گویند.

اینترنت: از اتصال مجموعه کامپیوترهای بهم پیوسته در سراسر جهان که اطلاعات را میان یکدیگر به اشتراک می‌گذارند اینترنت گفته می‌شود.

فروشگاه اینترنتی از ادغام دوکلمه فروشگاه و اینترنت یعنی محلی محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند فروشگاه اینترنتی گفته می‌شود که به آن محل وبسایت می‌گویند.

تاریخچه خرید و فروش اینترنتی

اولین بار در سال ۱۹۹۱تیم برنرز لیتجارت الکترونیک را پایه‌گذاری کرد و در سال ۱۹۹۴ که بانکداری آنلاین ایجاد شد، شرکت پیتزا هات اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد[۱] در همان سال شرکت نت اسکیپ ارتباط امنیت لایه انتقال (SSL) را ابداع و ایجاد کرد[۲] و خرید اینترنتی به وسیله این پروتوکل ایجاد شد.[۱] همچنین در همان سال کمپانی آلمانی اینترشاپ(Intershop) اولین سیستم فروش اینترنتی خود را ایجاد کرد. ۱۹۹۵ شرکت آمازون. کام و سال ۱۹۹۶ شرکت ئی بی نیز فعالیت‌های خود را شروع کردند.[۱]

خریداران اینترنتی

به کلیه افرادی که برای رفع نیاز خود به دنبال یه محصول یا خدمت هستند خریداران اینترنتی می‌گویند. که این محصولات می‌توانید یه فایل آموزشی برای دانشجویان و دانش آموزان همچون ویدیوی آموزشی کتاب درسی باشید یا یک محصول فیزیکی همچون خرید تلویزیون برای منزل یا یه محصول آرایشی و بداهشتی برای خانم های زیبا باشد.

انواع روش های خرید و پرداخت هزینه محصول

  1. پرداخت در محل شما

  2. پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی

جایگاه فروشگاه های اینترنتی در دنیای امروزی

طراحی فروشگاه های اینترنتی به گونه ای است که در دنیای مجازی امروزی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.  و در کوتاهترین زمان ممکن به یک کسب و کار پر رونق تبدیل شده است.و حتماً در گوگل سرچ کردید که مزایا و معایب فروشگاه های اینترنتی چیست؟…

بهترین فروشگاه های اینترنتی ایران در سال ۱۳۹۹[Update]

قبل از هر توضیحی باید بدانیم فروشگاه اینترنتی چیست؟ امروزه اینترنت محدودیت های مکانی و زمانی را حذف کرده و باعث شده افراد برای خرید احتیاجات روزمره خود روبه به فروشگاه های اینترنتی بیاورند زیرا فروشگاه اینترنتی دارای تنوع محصولات، قدرت…