مرور رده

فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی. با سلام و عرض ادب شما در این مقاله با کلمات کلیدی مهم همچون فروشگاه اینترنتی، تاریخچه فروشگاههای اینترنتی، خریدارن اینترنتی، انواع فروشگاه اینترنتی، پرداخت اینترنتی، آمار خرید از طریق اینترنت و مزایا و معایب خرید از فروشگاه اینترنتی آشنا خواهید شد.

فروشگاه اینترنتی چیست؟

فروشگاه اینترنتی از دو کلمه فروشگاه یعنی محل فروش کالاها و یا محصولات و خدمات اشصخاص حقوقی یا حقیقی بطور فیزیکی یا دانلودی به فروش می‌رسدفروشگاه می‌گویند.

اینترنت: از اتصال مجموعه کامپیوترهای بهم پیوسته در سراسر جهان که اطلاعات را میان یکدیگر به اشتراک می‌گذارند اینترنت گفته می‌شود.

فروشگاه اینترنتی از ادغام دوکلمه فروشگاه و اینترنت یعنی محلی محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می‌رسانند فروشگاه اینترنتی گفته می‌شود که به آن محل وبسایت می‌گویند.

تاریخچه خرید و فروش اینترنتی

اولین بار در سال ۱۹۹۱تیم برنرز لیتجارت الکترونیک را پایه‌گذاری کرد و در سال ۱۹۹۴ که بانکداری آنلاین ایجاد شد، شرکت پیتزا هات اولین فروش اینترنتی خود را آغاز کرد[۱] در همان سال شرکت نت اسکیپ ارتباط امنیت لایه انتقال (SSL) را ابداع و ایجاد کرد[۲] و خرید اینترنتی به وسیله این پروتوکل ایجاد شد.[۱] همچنین در همان سال کمپانی آلمانی اینترشاپ(Intershop) اولین سیستم فروش اینترنتی خود را ایجاد کرد. ۱۹۹۵ شرکت آمازون. کام و سال ۱۹۹۶ شرکت ئی بی نیز فعالیت‌های خود را شروع کردند.[۱]

خریداران اینترنتی

به کلیه افرادی که برای رفع نیاز خود به دنبال یه محصول یا خدمت هستند خریداران اینترنتی می‌گویند. که این محصولات می‌توانید یه فایل آموزشی برای دانشجویان و دانش آموزان همچون ویدیوی آموزشی کتاب درسی باشید یا یک محصول فیزیکی همچون خرید تلویزیون برای منزل یا یه محصول آرایشی و بداهشتی برای خانم های زیبا باشد.

انواع روش های خرید و پرداخت هزینه محصول

  1. پرداخت در محل شما

  2. پرداخت از طریق درگاه پرداخت اینترنتی