ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح مختلف

1 125

از وقتی ویروس کرونا تمام جهان را فراگرفته ماه‌ها می‌گذرد. و هرچه به جلوتر که می‌رویم، لازم است اطلاعات ما درباره ویروس کووید ۱۹ بیشتر شود؛ مثلاً چگونگی انتقال کووید ۱۹ یا مدت زنده ماندن و ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح مختلف. از بهترین اقدامات برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا عدم تماس با سطوحی مختلفی که ویروسی است؛ آیا می‌دانستید زمان زنده ماندن ویروس کرونا روی سطوح مختلف چقدر است؟ در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا آزمایش‌های که پزشکان روی ویروس کرونا انجام داده‌اند, که چقدر این ویروس روی سطوح مختلف زنده می‌ماند را با شما در میان می‌گذاریم. همچنین نکات آموزشی مهم از نحو ضدعفونی محیط برای از بین بردن ویروس ۱۹ covid را به شما یاد می‌دهیم. پس همراه تیم مگ روز باشید.

ویروس کورنا یا ۱۹ covid چیست؟

ویروس کورنا یکی از دسته های بزرگ ویروس است، میزبان کووید ۱۹ انسان و حیوانات است؛ که پس از متبلا به آن باعث تنگی نفس، سرفه های خشک، اسهال شدید می شود.

سؤالات متداول

آیا افراد می توانند از COVID-19 بهبود یابند؟

بیشتر افرادی که به COVID-19 مبتلا می شوند، علائم خفیف یا متوسط ​​دارند و به لطف مراقبت های حمایتی می توانند بهبود یابند. اگر سرفه ، تب و تنگی تنفس دارید زودتر به دنبال مراقبت های پزشکی باشید – ابتدا از طریق تلفن با مرکز بهداشت خود تماس بگیرید.

آیا COVID-19 می تواند کشنده باشد؟

برای اکثر افراد ویروس COVID-19 باعث ایجاد عفونت حاد می شود. با این حال، این ویروس می تواند برخی از افراد را بسیار بیمار کند و برخی از افراد بکشد.

افراد مسن و افرادی که از قبل دارای بیماری هستند (مانند بیماری های قلبی عروقی ، بیماری مزمن تنفسی یا دیابت) در معرض خطر بیشتری نسبت به افرادی که بیماری ندارند هستند.

عمر ویروس کرونا بر سطوح مختلف چقدر است؟

بر اساس ارزیابی ها و گزارش های ارائه شده توسط پزشکان بروی کووید ۱۹ به این نتیجه رسیده اند که عمر ویروس کرونا بروی سطوح مختلف مانند پلاستیک و فولاد هفتاد و دو ساعت، ۴ ساعت روی فلزاتی مانند مس و حدود ۲۴ ساعت می تواند در مقوا زنده بماند.

COVID-19 کدام اندام ها بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرند؟

COVID ‐ ۱۹ می تواند دستگاه تنفسی فوقانی (سینوس ها ، بینی و گلو) و دستگاه تنفسی تحتانی (لوله تنفسی و ریه ها) را تحت تأثیر قرار دهد.

آیا سردرد از علائم بیماری ویروس کرونا است؟

این ویروس می‌تواند طیف وسیعی از علائم، از بیماری خفیف گرفته تا ذات‌الریه را ایجاد کند. علائم این بیماری تب، سرفه، گلودرد و سردرد است. اما این نکته را مدنظر داشته باشید هر علائمی همچون تب و سرفه نمی‌تواند به این معنی باشد که شما به ویروس کووید ۱۹ مبتلا شده‌اید. اگر این علائم را داشتید با حذف خونسردی با رعایت نکات بهداشتی به نزدیک‌ترین کلینیک اطراف منزل خود مراجعه کنید.

آیا غذا به ویروس کرونا آلوده می‌شود؟

بسیار بعید است که از طریق مواد غذایی یا مواد غذایی بسته بندی شده COVID-19 را دریافت کنند. COVID-19 یک بیماری تنفسی است و راه اصلی انتقال آن از طریق تماس فرد به فرد و از طریق تماس مستقیم با قطرات تنفسی است که هنگام سرفه یا عطسه فرد آلوده ایجاد می شود.
تاکنون شواهدی از ویروسهایی که باعث انتقال بیماریهای تنفسی از طریق غذا یا بسته بندی مواد غذایی می شوند ، وجود ندارد. ویروس کرونا نمی تواند در غذا تکثیر شود. آنها برای تکثیر به حیوان یا میزبان انسانی احتیاج دارند.

جدول ماندگاری ویروس کرونا بر سطوح

"جدول

روش صحیح ضدعفونی کردن محیط چگونه است؟

آیا فقط صابون و مایع دستشویی برای غیر فعال کردن و یا کاهش عمر ویروس کرونا کافی است؟ از نظر علمی چون کووید ۱۹ از نوع ویروس های پوشش دار با غشا چربی است، و حلال چربی می تواند ماندگاری ویروس کرونا روی سطوح را غیر فعال کند؛ بنابر این شستن دست ها با صابون به مدت ۳۰ ثانیه بطوری که تمام قسمت های دست ما شسته بشود کاملاً برای غیر فعال کردن ویروس کرونا کفایت می کند.

همانطور که گفتیم چون ویروس کووید ۱۹ از ویروس های پوشش دار چربی است و مطمئن شویم سطوح ضدوعفونی کامل شده است باید از حلال های مانند الکل %۷۰، اتانول الکل طبی %۷۰، وایتکس برای غیر فعال کردن ویروس کرونا استفاده شود و حتماً ۲۰ دقیقه این مواد ضدعفونی باید روی سطوح مختلف بماند.

همچنین ژل های ضد عفونی کننده و دستمال های ضدعفونی کننده سطوح نه فقط دستمال های مربوط، همه دستمال های که تو ترکیب خودشان پاک کننده را ذکر کرده وسیله مناسبی برای اینکه شما خارج از خانه دست های خودتان ضدعفونی کنید است. اما بهترین توصیه شستن دست ها به مدت ۳۰ ثانیه با آب و صابون است.

وقتی شما به محیط بیرون از منزل می رود و وقتی به خانه باز می گردید برای اطمینان از آلودگی لباس هایتان باید این لباس ها از لباس های داخل منزل جداگانه در نظر بگیرد و اگر فکر می کنید به ویروس آلوده شده‌اند با پودرهای لباسشویی معمولی این لباس ها را بشورید.

بهترین محلول ضد عفونی کننده دست و سطوح

در ادامه می‌خواهیم بهترین محلول‌های ضدعفونی‌کننده دست و سطوح و نحوی صحیح استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده را با شما در میان بگذاریم. پس اگر به‌سلامتی خود اهمیت می‌دهید حتماً راهنمای خرید مواد ضدعفونی و نحو استفاده از آن‌ها را با دقت مطالعه کنید.

انواع ضدعفونی کننده ها برای از بین بردن ماندگاری ویروس کرونا از سطوح

  1. ژل های ضدعفونی کننده
  2. ضد عفونی کننده هوا
  3. الکل ها
  4. وایتکس ها
  5. پودرهای لباسشویی
  6. محصول های ضدعفونی کننده سیزیجات

بهترین ژل ضد عفونی کننده

وقتی محلی از بدنتان آلوده می‌شود برای حفظ بهداشت و سلامتی خودتان باید آن قسمت را با محلول ضدعفونی‌کننده پاکسانی کنید. زیرا اگر محیط را آلوده را ضدعفونی کنید میکروب‌ها و ویروس‌های به سایر بخش‌ها گسترش پیدا می‌کنند و باعث می‌شود به خطر افتادن سلامتی شما می‌شود.

ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast

ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast
خرید ژل ضد عفونی کننده دست درماکلین مدل fast برای جلو گیری از بیمار کرونا و ماندگاری ویروس کرونا

ژل ضدعفونی‌کننده دست درماکلین یکی از بهترین محصول‌های ضدعفونی‌کننده حاوی الکل است که شما با استفاده از این ژل ضدعفونی‌کننده نیاز به آبکشی دستتان ندارید. این ژل دارای حجم ۵۰۰ میلی‌لیتر و دارای خاصیت نرم‌کنندگی است که از خشکی پوستتان جلوگیری می‌کند.

طرز صحیح استفاده از ژل ضد عفونی کننده دست

ابتدا مقدار ژل ضدعفونی‌کننده را روی دستتان بریزید و سپس کف دستتان و لای انگشتان دست خود را به خوبی ماساژ دهید تا به خوبی ژل ضدعفونی‌کننده روی سطوح دستتان پخش شود. در ادامه دستتان مشت کرده و انگشتان شصت خود داخل جای‌داده و باحالت دورانی نوک انگشتتان ماساژ دهید و برای راحتی کار شما به فیلم آموزشی زیر با دقت مشاهده کنید تا به خوبی با ژل ضدعفونی‌کننده دستتان را ضد عفونی کنید.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

1 نظر
  1. […] مواد ضدعفونی‌کننده، شست‌وشو و استریل شود تا در صورت ماندگاری ویروس کرونا از بین برود. این ماسک حتی در مقایسه با ماسک جراحی سه […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp