بهترین و معتبرترین مجری سفر ایرانگردی کیست؟

2 152

بهترین مجری سفر ایرانگردی، سفر کردن یکی از کارهایی است که اگر در زندگی تجربش کنیم محاله که به یکبار ختم بشه. چون انقدر لذت و تفریح و تنوع در روزمرگی زندگی هر کدوم از ما ایجاد میکنه که دوست داریم تکرارش کنیم.

نکته جالب این قضیه اینجاست که هر سلیقه و طرز فکری هم داشته باشیم شامل این حس تکرار میشود. مثلا ممکنه ما دوست داشته باشیم که سفر ایرانگردی داشته باشیم که معروفه به تور ایرانگردی. مناسب کسانیکه دوست دارند داخل کشور خودمون مسافرت کنند و شهرهای مختلف را ببینند و با زبان خودمان سفر کنند.

بعضی ها هم دوست دارند فراتر از مرزهای خودمان بروند و جاهای دیدنی کشورهای مختلف رو از نزدیک ببینند و با فرهنگهای جدید آشنا بشوند و شاید تفریحاتی متفاوت از کشور ایران را طالب باشند.

اینجاست که میگویم برای هر طیف سلیقه و طرز فکری، مسافرت رفتن یکی از گزینه های تکرار شدنی و مطلوب است که خوبه همه ما تجربش کنیم. تنها چیزی که برای این تجربه مطلوب مورد نیاز است رزرو وسیله حمل و نقل و یک جای خوب و تمیز برای اقامت است. اگر هم بخواهیم لارژ تر و حرفه ای تر سفر کنیم رزرو گشت های متنوع برای دیدن از مکانهای دیدنی هم باید به این لیست اضافه کنیم.

فکر کردن بهش هم هیجان انگیزه چه برسه به انجام دادنش!

مجری سفر ایرانگردی
مجری سفر ایرانگردی

چطوری بریم مسافرت داخل ایران؟

خوب اگه آماده شدیم بریم سفر چه کارهایی باید انجام بدهیم؟ سوال خوب و بجایی است. همانطور که گفتم برای سفر باید وسلیه حمل و نقل و هتل و کلی چیزهای دیگه رو تدارک دید. که اگر وارد نباشیم ممکنه سفر ایرانگردیمون خیلی خوشایند نشه و کامل خوش نگذره.

به همین علت پیشنهاد میکنم که حتما با یک آژانس مسافرتی که مجری سفر است مشورت کنید و با همفکری از خدماتشان استفاده کنید تا سفر کامل و بدون دغدغه ای را تجربه کنید همانطور که در سایت تریپ ادوایزر هم آمده است. بهرحال تجربه آنها خیلی بیشتر از هر کدام از ما ها است.

کدوم آژانس مسافرتی؟ یا کدام مجری سفر

اینهم یه سوال خوب دیگه. در بین این همه آژانسهای گردشگری و حجم زیاد تبلیغات کدام را باید انتخاب کنیم؟

در این مطلب میخواهیم به معرفی چند شهر دیدنی و توریستی ایران صحبت کنیم و یک آژانس تور مسافرتی را به شما معرفی کنیم که مطمئنا با تجربه و تبحری که در اجرای تورهای مسافرتی داخلی و تور ترکیبی ایران گردی دارند، لذت مسافرت شما را تضمین میکنند.

طی تحقیقات انجام شده که در آژانسهای ایران و تهران انجام شد، آژانس مسافرتی فارا گشت کوروش کبیر که به اختصار به آن فارا گشت میگوییم، یکی از مجری های اصلی تورهای ایرانگردی بصورت هر شهر جداگانه یا ترکیبی چند شهر است که سالهای زیادی به اجرای کامل این تورها مشغول است و شکر خدا درصد بالایی از رضایت مسافرین را جلب کرده است و به نوعی متخصص تورهای ایران گردی یا همان داخلی میباشد.

شهرهای مختلف برای سفر ایرانگردی

در ادامه ده تا از شهرهای خوب کشورمون که هم برای سفر ایرانگردی مناسب هستند و هم بسیار دیدنی و جذاب هستند و توسط فارا گشت کوروش کبیر قابلیت اجرا دارند را اسم میبریم؛ این شهرها بصورت اختصاصی و جداگانه و یا ترکیبی قابل اجرا هستند:

۱- مشهد

مطمئنا یکی از شهرهایی که برای سفر ایرانگردی به ذهن همه ما می‌رسد، سفر تور مشهد است که فارا گشت بعنوان مجری اصلی این تور بصورت هوایی (هواپیما) و زمینی (قطار و اتوبوس) همه روزه اجرا دارد. مبدا این تور می‌تواند از تهران یا از هر شهری دیگری که مدنظرتان است باشد.

تور مشهد فرصتی هست که بری زیارت امام رضا؛ یادگاری از ۱۴ معصوم که به لطف خداوند بینهایت مهربون تو همین  مشهد خودمون جای گرفته. البته اینهم بگویم که زیارت فقط یکی از کارهایی است که می‌شود در این سفر انجام داد. شما اگر با مسولین تور فارا گشت صحبت کنید برای شما کلی برنامه های تفریحی و گردشگری هیجان انگیز رزرو می‌کنند مثل پارک های آبی مشهد که خودش کل روز رو پر میکنه، برنامه های گشت شاندیز و طرقبه، دیدار از باغ گیاه شناسی و پارک ملی مشهد هم که اضافه کنی کاملتر میشه و البته برنامه گشت ویژه توس و دیدار از مقبره فردوسی که با شاهنامه اش زبانزد خاص و عام است.

۲-شیراز

درباره شیراز بنظرتون لازمه چیزی بگم؟ شهری که در بین کل کشورهای جهان نیز طالب و توریست دارد چه برسه به مردم کشور خودمون. تور شیراز با فارا گشت کامل شده است، سه گشت روزانه کامل دارد که تقریبا میشود گفت ۱۸ جای دیدنی شیراز را برای مسافران برنامه ریزی کرده است.

شیراز از آن دسته شهرهایی است که هر طیف سلیقه رو کامل پوشش میده، کسانی که اهل زیارت هستند حرم شاهچراغ را دارند، کسانی که اهل طبیعیت هستند کلی باغ مصفا منتظرشان است مثل نارنجستان، جهان نما، ارم و کلی جای با صفای دیگه، اگر هم به تاریخ تمدن و فرهنگ کشورمون علاقه داشته باشید، مجموعه پاسارگاد و مقبره کوروش و تخت جمشید و نقش رستم شما را به اعماق تاریخ با شکوه ایران میبرد. در آخر هم اگر اهل شعر و شاعری باشید آرامگاه حافظ و سعدی شما را به مطلوبتان میرسانند. جالب اینجاست همه اینها جزو تور ایرانگردی و شیراز گردی فارا گشت گنجانده شده تا سفر شیراز کاملترین مسافرت در ایران باشد.

۳-چابهار

یکی از دیدنی ترین سفرها داخل ایران همین شهر چابهار است، شهری که یکطرفش جاذبه های طبیعی دیدنی و یک طرف دیگرش دریا، دریایی که با آبهای آزاد راه دارد. تور چابهار فارا گشت مثال نزدنیه چون بعد از کلی تجربه و برنامه ریزی سفر در این منطقه با بهترین تور لیدرهای محلی گشتهای متفاوت و اختصاصی را اجرا میکند.

برای نمونه میشه از کوههای مریخی یا همان مینیاتوری اسم برد که انگار در کره مریخ را میروی، تالاب لیپار که رنگ صورتیش برای همه جای سوال دارد که چرا این رنگی است. کوه گل افشان در گوشه دیگری از چابهار قرار گرفته تا چیزی را ببینید که در هیچ شهری از ایران نظیرش نیست و در کنار همه اینها به روستای درک باید اشاره کنم که کویر مستقیم به دریا میرسد. منظره ای متفاوت و ویژه که فارا گشت با تور ارزان برای مسافران چابهار تدارک دیده.

۴-یزد

وای شهری زیبا و گرم در دل کویر ولی با صفا، نمونه این سبک از گردشگری در دنیا بسیار کم نظیر است. تور یزد فارا گشت شما را به دل کویری با صفا میبرد که هیچوقت احساس خستگی و تشنگی نخواهید کرد. دیدنی هایی را برای شما تدارک دیده است که از دل تاریخ ایران با چک چک و پیر سبز شروع میشه تا به مسجد جامع و بازار سنتی و میدان امیر چخماق میبرد. بعد از یه استراحت آماده میکند شما را به میبد ببرد شهری که یخچال طبیعی در دل کویر را در خود جای داده است.

۵-قشم

جزیره ای معروف به عجایب هفتگانه، تور قشم فارا گشت شما را به دل جزیره ای میبرد که دیدنیهای بکر و طبیعی شما را مبهوت میکند. اگر تاکنون به این جزیره سفر نکرده‌ای؛ توصیه می‌کنیم که حتماً یکی از برنامه‌های سفر خود را به بازدید از تور قشم از تهران و یا سایر شهرهای ایران اختصاص دهی. و در آن علاوه بر سیاحت طبیعت زیبا و اماکن تاریخی، به خرید کالاها و اجناس مورد نظر خود بپردازی و در کنارش از برنامه گشت های رایگان جاهای دیدنی قشم با فارا گشت رو تجربه کنی، تورهایی با هواپیما و یا قطار طبق سلیقه ای که دارید.

۶-کیش

واقعا می‌شود گفت مجری مستقیم تور کیش فارا گشت است، چندین سال تجربه در گارانتی بهترین هتلها در کنار چارتر پروازهای پهن پیکر دارد تا مسافران با ارزانترین قیمت و با کیفیت ترین خدمات سفر کیش را تجربه کنند.

جزیره ای زیبا و مدرن معروف به مرواید خلیج فارس، پر از تنوع و لذت و تفریح که مطمئنا دلت نمیخواهد حالا حالاها برگردی خونه. گردشگری کیش شامل دو جاذبه تاریخی و تفریحی می‌باشد. این جزیره کیش جدای از تمامی جاهای دیدنی توریستی و تاریخی و تفریحات دریایی فوق العاده مفرح، دارای یک آرامش خاصی میباشد.

۷-سرعین

تا اینجا هر شهری رو اسم بردیم جاهایی مختص افرادی بود که گرما را دوست دارند، اما اگر اهل سفر خنک و خوش آب و هوا هستی حتما تور سرعین فارا گشت را رزرو کن. اولا دو گشت کامل سرعین گردی و اردبیل گردی دارند. دوما با قراردادی که با هتلهای سرعین دارد میتواند بهترین تور سرعین را برای شما اجرا کنند.

۸-تبریز

تقریبا نزدیک همانجا میتوانیم به شهر زیبا و اولین های ایران برسیم. با تور تبریز فارا گشت که انقدر گشت از جاهای دیدنی دارد که بعید میدونم سفری کمتر از ۴ روز بتواند شما را راضی کند.

شهر تبریز جاهای دیدنی زیاد دارد و در کنارش غذاهای محلی خوشمزه که نظیرش در شهرتان کم خواهد بود. گشتهای ویژه بیرون از تبریز مثل کندوان که فارا گشت یک روز را به دیدار از آن اختصاص داده است بهمراه اقامت در هتل صخره ای کندوان که تجربه فراموش نشدنی برای شما خواهد شد. ارومیه، ارس و جلفا گردی هم به این لیست اضافه کنید تا در انتخاب این تور ایرانگردی ویژه شک نکنید.

۹-کرمان

باز بریم به یه جای گرم ولی مطبوع، تور کرمان فارا گشت را در لیست سفرهای داخلیتان بگذارید چون دو سورپرایز ویژه دارند. یکیش دیدار از اماکن تفریحی داخل کرمن است و دومیش گشت ویژه باغ شاهزاده ماهان که اگه نروی حسرتش را خواهی خورد.

باغی بسیار مصفا با فواره های آب خنک در دل کویر، واقعا بعنوان یک شاهکار گردشگری می‌شود ازش اسم برد.

۱۰-اصفهان

نصف جهان در یک شهر، بله تور اصفهان فارا گشت یکی از دیدنی ترین شهرهای دنیا. دو روز گشت ویژه از دیدنیهای اصفهان هدیه به شما است که از عالی قاپو، سی و سه پل، میدان نقش جهان، مسجد شیخ لطف اله و کلیسای وانک گوشه ای از این اصفهان گردی ویژه است.

از هزار سال پیش این شهر پذیرای جهانگردان تور اصفهان با قطار یا تور اصفهان هوایی بوده که فارا گشت مجری اصلی آن است و اهل سفرهای بی شماری در قالب قیمت تور اصفهان ارزان را به خود جذب کرده است که هر یک به زبانی عظمت و زیبایی شهر و بناهای آن را ستوده اند.

از کجا بهترین مجری سفر ایرانگردی را انتخاب کنم
از کجا بهترین مجری سفر ایرانگردی را انتخاب کنم

تور ایرانگردی ارزان و با کیفیت

بعد از خواندن این مطلب تا به اینجا مطمئنا برای سفری فراموش نشدنی و فوق‌العاده آماده شده‌اید و وقتشه که نسبت به تعطیلاتی که برای خودتان در نظر می‌گیرید زودتر اقدام به ثبت نام برای این سفرهای داخلی که مختص شما تدارک دیده شده است، کنید. برای اینکه قیمت ارزان همراه با خدمات کامل داشته باشید می‌توانید آژانس مسافرتی فارا گشت (https://faragasht.com) بعنوان تور ایرانگردی مجری اصلی انتخاب کنید تا با مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سابقه چند ساله اجرای تورهای ترکیبی ایران گردی فوق العاده از تهران و یا از سایر شهرها که با یاری خداوند بینهایت مهربان میسر شده است؛ سفرهای عالی در تورهای مشهد، یزد، شیراز، اصفهان، قشم، کیش، چابهار، کرمان، سرعین، تبریز را با فارا گشت تجربه کنید و سالهای سال از آن خاطرات به نیکی یاد کنید.

آدرس آژانس مسافرتی فارا گشت: تهران، میدان ولیعصر، ابتدای خیابان کریمخان و شماره تلفن: ۰۲۱۸۸۹۰۹۲۹۶

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

2 نظرات
 1. زینب احمدی می گوید

  به به آدم دلش می خواد سفر بره با خوندن این مقاله. امیدوارم زودتر کرونا تمام شه بتونیم یه تور کرمان یا شیراز با فارا گشت بریم.
  شما تورهای یک روزه هم دارید؟ میشه برای سفرهایتان بیشتر راهنمایی کنید؟

 2. سیامک ندیمی می گوید

  سلام خانم احمدی. خوشحالم که مقاله برایتان دلچسب بود. ما هم امیدواریم که کرونا زودتر تمام شود. در مورد سفر در این ایام خدمتتان عرض کنم که تا به حال با یاری خداوند تورهای زیادی برگزار کردیم و همه مسافران راضی بودند و شکر خدا اتفاقهای خوب را تجربه کردند.
  اگر تمایل به سفر دارید به آدرس سایت فارا گشت مراجعه کنید و با کارشناسان مشاوره داشته باشید تا در هتل هایی طرف قرار داد که کاملا پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، تور رزرو نماییم.
  تورهای یک روزه فعلا به علت گروهی بودن اجرا نمی شود. و در حال حاضر تورهای اختصاصی اجرا می کنیم تا خیالمان راحت باشد. شما بر اساس سلیقه هر تور ایرانگردی که مدنظرتان هست بفرمایید تا راهنمایی های کامل برایتان انجام شود.
  تورهای خارجی هم فعلا تور ارمنستان فارا گشت اجرا می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp