راهکاری کلیدی در برابر خسارت های آتش سوزی

0 18

آتش سوزی و حوادث جانبی آن در زندگی افراد نقش زیادی داشته است و خسارت‌های جبران نشدنی‌ای را برای افراد به وجود آورده است.
لذا استفاده از تجهیزاتی که آتش سوزی را به سرعت اعلام کنند از مواردی واجب و مهم محل زندگی و کار افراد می باشد.
یکی از برند هایی که در زمنیه تولید انواع تجهیزات اعلام حریق در حال فعالیت می باشد ، اعلام حریق تسلا می باشد.
تسلا دارای ۲۷ سال سابقه در زمینه سیستم‎های اعلام حریق است. تسلا در سال ۱۳۹۳ در ایران آزمایشگاه تخصصی اعلام حریق احداث نمود. این آزمایشگاه در اختیار سازمان استاندارد قرار دارد. برند تسلا همواره محصولات و تجهیزاتی را ارائه می دهد که بر پایه دستورالعمل های ISIRI و EN54 است.
برند تسلا دارای استاندارد ملی و گواهی نامه‌های معتبر است و محصولاتی با کیفیت را ارائه می دهد. تسلا تمامی محصولات را گارانتی نموده است و از پشتیبانی خوبی برخوردار هستند. تسلا برندی ایرانی است و از محبوب ترین برند هایی است که در زمینه سیستم های اعلام حریق فعالیت دارند. محصولات خوب و با قیمت مناسب از مهم ترین خدمات این برند است. سیتسم های اعلام حریق تسلا به دو دسته مهم کانونشنال و آدرس پذیر تقسیم می شوند.
از مهم ترین ویژگی های محصولات تسلا می توان به موارد زیر اشاره نمود:
– کیفیت بالا
– همگام با تکنولوژی و دارنده چند استاندارد بین المللی
– تولید ملی و مقرون به صرفه

تجهیزات اعلام حریق تسلا

تجهیزات اعلام حریق تسلا دارای محصولات زیر است:

دتکتور تسلا

دتکتورهای اعلام حریق تسلا از جمله مهم ترین تجهیزات سیستم‌های ایمنی است و در دو دسته دمای ثابت و دما افزایشی تهیه و تولید شده است. دتکتورهای حرارتی به تغییرات دما در محیط حساس هستند. دتکتورهای حرارتی تسلا از تکنولوژی اس ام دی بهره مند هستند و دارای تاییدیه سازمان آتش نشانی هستند.
در دمای منفی ۱۵ درجه تا ۶۰ درجه کاربرد دارد و برای محیط‌های اداری و رسمی و کارخانه ها و منازل مناسب است. قیمت دتکتور تسلا مناسب و مقرون به صرفه است .دتکتورهای تسلا قابلیت‌های ویژه ای دارند که به صورت زیر است:
دتکتور گاز: در محل‌هایی که احتمال نشست گاز وجود دارد استفاده می شود. برای تشخیص گازهای خطرناک طراحی شده اند و اگر گاز موجود در محیط بیش از حد تعریف شده باشد هشدار دهنده سیگنال اعلام خطر را به کنترل پنل ارسال می کند. این دتکتور از نشست گازها و افزایش غلظت و وقع انفجار جلوگیری می کند. دارای استاندارد ملی است.
– دتکتور دود: در محل‌هایی استفاده می شود که امکان وقوع آتش سوزی بالا است. این دتکتورها به محض وجود آتش و اشتعال دود فعال شده و پیام را به کنترل پنل مرکزی ارسال می کند.
– دتکتور دود و گاز: همزمان نسبت به دود و گاز حساس است. به محض اشتعال گاز و دود فعال می شود و به کنترل پنل پیام ارسال می کند. مهم ترین نکته در خصوص این سیستم کاربرد آن است. در محل‌هایی که امکان نشست گاز وجود دارد و به دلایل مختلف اعم از جرقه و اتصال برقی و کار با مواد شیمیایی و غیره احتمال وقوع آتش است؛ استفاده می شود. این دتکتورها قابلیت فوق العاده دارند.

پنل اعلام حریق تسلا

تسلا یکی از برندهای معروف در زمینه سیستم های اعلام حریق است. این کنترل پنل ها در انواع مختلف تهیه و تولید شده اند و دارای زون‌های با گسترده زیاد هستند. مدل‌های پنل اعلام حریق تسلا از ۲ زون تا ۱۰ زون متنوع هستند. با توجه به مدل از ویژگی‌های خاصی چون وجود نشانگر وضعیت عادی، خطا و حریق، دارای کلید جهت تنظیمات، دارای دکمه برای تاخیر زمان، دارای ماژول های انتهاب خط، دارای خروجی رله و یک خروجی فالت، رمز عبور برای تنظیم سطح دسترسی است. این پنل قابلیت‌های بسیاری فراهم می آورد.
پانل‌های کنترل آدرس پذیر تسلا می توانند منبع آتش سوزی ، هشدار ، دردسر از طریق هشدار و نمایش روی پنل مشخص کنند نصب آنها آسان تر ، قابل اطمینان تر و مدیریت و نگهداری آن ها ساده است.
پانل‌های کنترل هشدار آتش تسلا به راحتی قابل نصب ، تنظیم ، مقرون به صرفه بوده و نیاز های مختلف ساختمان را پشتیبانی می کنند. پنل‌های کنترل تسلا مدیریت سایر تجهیزات اعلام حریق را بر عهده دارند و به سرعت می توانند ساختمان را از وجود حریق مطلع نمایند.

آژیر اعلام حریق تسلا

دارای قیمت مناسب است و الگوی صدا از ۲.۷ تا ۲.۹ کیلو هرتز دارد. به عنوان آژیر برای ساختمان استفاده می شود و از طراحی استاندارد برخوردار است. با کمک آژیر اعلام حریق تسلا می توانید منطقه ی وقوع حریق را اعلام کنید.
وظیفه اصلی ایجاد صدا و هشدار هنگام وقوع خطر است. این آژیرها دارای انواع مختلف است. از آژیر اعلام حریق تسلا می توان در کارخانه‌های بزرگ و فضاهای باز استفاده نمود. ساختار آژیر اعلام حریق تسلا به صورت زیر است:
– اسیلاتور و یا نوسان ساز که برای ایجاد فرکانس و نوسان با طول موج مختلف است.
– تقویت کننده برای تقویت سیگنال های دریافتی که انرژی کمی دارند. در واقع فرکانس دریافتی از اسیلاتور را تقویت میکند.
– اسپیکر که می تواند صدا پخش کند.
آژیر اعلام حریق ۲۴ ولت تسلا از جمله آژیر هایی است که دارای وزن کم و ابعاد کوچک است. جنس آن از ای بی اس بوده و دارای عمر طولانی است. این آژیرها در ساختمان‌های اداری و کارخانجات استفاده می شود.
آژیر اعلام حریق تسلا به گونه ای طراحی شده است که صدای آن بین ۵۰ تا ۶۵ دسی بل از صدای اطراف بیشتر است. این آژیر به رنگ قرمز و در ابعاد و اندازه های مختلف تهیه و تولید شده است.
نصب و راه اندازی آژیر اعلام حریق تسلا بسیار ساده و آسان است و در محیط‌های مختلف قابل استفاده است. در ساختمان‌هایی با متراژ ۵۰۰ متر استفاده می شود. در ساختمان‌هایی که دارای کاربری مختلف هستند بهتر است به تعداد بیشتر و به صورت یکپارچه استفاده شود.
در ساختمان‌های مسکونی کوچک می توان از آژیر اعلام حریق متعارف و آدرس پذیر استفاده نمود. در مکان‌های صنعتی و بزرگ بهتر است از آژیرهای اعلام حریق صنعتی استفاده شود. این آژیر به دو صورت فلاشر و معمولی ارائه می شود.

شستی اعلام حریق تسلا

شستی اعلام حریق تسلا از تجهیزاتی است که دارای یک دکمه است و در صورتی که حریق مشاهده شود شخص با فشرده نمودن آن وجود حریق در یک منطقه را اعلام می کند. دارای انواع مختلف از جمله کانونشنال و برگشت پذیر است.
این شستی‌ها به صورت بازگشت پذیر یا قابل ریست کردن تهیه و تولید شده اند و پس از استفاده به حالت قبل باز می گردد. شستی‌های اعلام حریق دارای یک ال ای دی هستند که هنگام عملکرد فعال خواهند شد و از طریق پنل مرکزی کنترل می شود.
زمان اعلام پس از فشار دادن شستی نهایتا ۳ ثانیه طول می کشد. ریست کردن شستی‌ها با شیشه شکستنی از طریق تعویض شیشه انجام می شود. در کل شستی‌های اعلام حریق تسلا در دو نوع طراحی شده اند :
– شستی‌های اعلام حریق قابل ریست: دارای سوئیچ هستند و پس از فشرده شدن با کمک سوئیچ به حالت اولیه باز می گردد. با اندکی فشار فعال می شوند و پیغام حریق به کنترل پنل مرکزی ارسال می شود.
– شستی‌های اعلام حریق شیشه شکستنی: درب شیشه‌ای شکسته می شود و اعلام حریق به پنل مرکزی اعلام می شود. برای راه اندازی مجدد درب آن تعویض می شود. شستی‌ها به رنگ قرمز هستند.
سیم کشی شستی اعلام حریق از مهم‌ترین مواردی است که برای نصب حائز اهمیت است. این سیم کشی‌ها در ساختمان‌های مسکونی و غیرمسکونی متفاوت است.
گاهی نصب شستی‌های اعلام حریق تسلا به گونه‌ای است که با وقوع آتش سوزی به جای کنترل پنل مرکزی عمل می کند و تمامی آژیرهای اعلام حریق و آشکار کننده‌ها فعال شده و تمامی ساختمان مطلع می شوند.
فروشگاه آتش ندا به عنوان یکی از نمایندگی‌های فروش محصولات اعلام حریق تسلا در شهر تهران آماده خدمت رسانی می باشد.برای دریافت مشاوره و خرید محصولات می توانید با شماره‌های فروشگاه تماس حاصل فرمایید.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp