نکات اساسی خرید کوله پشتی کوهنوردی در سال ۲۰۲۰

0 166

کوهنوردی یکی از ورزش های بسیار محبوب است که عده‌ای زیادی به این ورزش علاقه دارند. اما برای کوهنوردی باید تجهیزات کوهنوردی را بطور کامل تهیه کرده باشید تا در کوهنوردی دچار مشکل نشوید. یکی از لوازم کوهنوردی، خرید کوله پشتی کوهنوردی است که باید در هنگام خرید کوله پشتی کوهنوردی دقت زیادی داشته باشید تا کوله پشتی متناسب با استانداردهای کوهنوردی را تهیه کنید.

در ادامه این مطالب، «مگ روز» تمام نکات عملی ساده ای را که در خرید کوله پشتی کوهنوردی باید بدانید به شما خواهد گفت تا به شما کمک کند بر اساس نیاز و بودجه خود بهترین و ارزان‌ترین کوله پشتی کوهنوردی را از مراکز فروش کوله پشتی خریداری کنید.

راهنمای خرید بهترین کوله پشتی کوهنوردی

فرقی نمی‌کند که یک پیاده‌روی ساده در کوهنوردی دارید یا کوهنوردی طولانی در کل باید تمام تجهیزات کوهنوردی را در اختیار داشته باشید، امروزه بر اساس بودجه و از همه مهم‌تر راحتی شما کوله پشتی های کوهنوردی بسیار مدرنی آماده است که نیاز های شما در کوهنوردی بر طرف خواهد کرد. اما قبل هر چیز باید چند نکته اساسی در خرید کوله پشتی کوهنوردی را بدانیم.

نکات مهم در هنگام خرید کوله پشتی کوهنوردی

  1. اندازه کوله پشتی
  2. متناسب حجم و وزن
  3. دوام جنس کوله پشتی
  4. قابلیت تنظیم

خرید کوله پشتی بر اساس راحتی و اندازه مناسب
در دنیای کوله پشتی های کوهنوردی، یا پیاده روی اندازه به معنی دو چیز است. اولین مورد مهم، این است که اندازه فیزیکی واقعی کوله پشتی در رابطه با نحوه قرار گرفتن در بدن شما است. کوهنوردی با پیاده روی در مسیر های کوتاه متفاوت است، چون شما باید خیلی بیشتر از یک پیاده روی در مسیر حرکت کنید. ممکن است مجبور شوید اگر در مناطق کوهستانی کوهنوردی می کنید مجبور شوید از یخ با شیب تند بالا بروید، پاها و دستان خود را به سمت بالا حرکت دهید تا به جلو رانده شوید یا بدن خود را بچرخانید و موارد دیگر. بنابراین برای حرکت آسان بدن باید کوله پشتی مناسب داشته باشد.

قبل از انتخاب کوله پشتی، طول تنه خود را اندازه بگیرید. بسیاری از افراد با انتخاب یک کوله پشتی خیلی طولانی یا خیلی کوتاه اشتباه می کنند پس باید کوله پشتی را تهیه کنید با طول تنه شما تناسب داشته باشد تا از انجام این به راحتی جلوگیری کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که بند های کمربند در ناحیه لگن شما تنظیم شده باشد تا در راه رفتن دچار مشکل نشوید.

تناسب حجم و وزن
کوهنوردی یکی از ورزش‌های است که به قدرت فنی و جسمی بستگی دارد. بعنوان نمونه برای امان ماندن از محیط سخت مانند مناطق کوهستانی باید تمام تجهیزات کوهنوردی را باید در کوله پشتی خود داشته باشید. اما اگر وزن بیش از حد و یا بار زیادی را حمل می کنید می تواند استقامت شما را در برابر فشارهای احتمالی یا تعادل خود را در مانورهای فنی به خطر بیاندازد. پس باید کوله پشتی متناسب با وزن و حجم خود را خریداری کنید زیرا این باعث می شود وزن کوله پشتی کوهنوردی شما و حجم مورد نیاز آن بسیار راحت باشد.

میزان دوام کوله پشتی

یکی از فاکتور های بسیار مهم در راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی میزان دوام جنس طراحی شده آن است، زیرا اگر هنگام کوهنوردی کوله پشتی شما پاره شود تمام تجهیزات کوهنوردی شما از سر کوه پرت خواهد شد. پس در هنگام خرید کوله پوشتی کوهنوردی به جنس بکار برده شده پاره و همچنین گارانتی کوله پشتی توجه کنید اگر کوله پشتی گارانتی داشته باشد پول خود را برای خرید کوله پشتی هدر نداده‌اید.

قابلیت تنظیم

یکی از نکات مهم در راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی قابلیت تنظیم کمربند، بندها، تسمه ها شانه و کمربند لگن است، اگر هر یک از این موارد به درستی تنظیم نشود نه‌تنها در پیمودن مسیر دچار مشکل می شود بلکه احساس ضعف و خستگی به شما دست می دهد و قادر به پیموده ادامه مسیر نیستید.

راهنمای صحیح استفاده از کوله پشتی

اجزای تشکیل دهنده کوله کوهنوردی

اجزای تشکیل دهنده کوله کوهنوردی | راهنمای خرید کوله پشتی کوهنوردی

توجه داشته باشید تمامی کوله پشتی‌ها دارای تمام این ویژگی‌ها نخواهند بود، اما مواردی در تصویر بالای ذکر کرده‌ایم از انواع ویژگیهایی هستند که باید در هنگام خرید کوله پشتی به آنها توجه کنید.

حلقه های تبر یخ / عصا: از این حلقه ها برای نگهداری تبر مخصوص یخ شکن و عصا حرکت روی برف و پیاده روی استفاده کنید.

پنل زیپ جلویی: برای دسترسی آسان به محفظه اصلی تعبیه شده است.

زیپ اصلی: زیپ معمولاً یک جیب برای ذخیره سازی دسترسی آسان در بالای کوله شما قرار دارد. در بعضی موارد، زیپ اصلی را می توان برای کاهش وزن یا حتی استفاده از آن به عنوان یک کوله کوچک مفصل ران برداشته کرد.

تسمه بالابرهای بار/ بند های تنظیم وزن کوله : هر چند این تسمه های تنظیم کننده شاید به نظرات کوچک برسند اما برای حمل بارها تا آنجا که امکان پذیر باشد بسیار ضروری هستند. آنها تسمه های شانه را به قسمت بالای سرپوش یا کلاهک کوله وصل می کنند و می توان از آنها برای تغییر زاویه و فاصله بسته نسبت به بدنتان استفاده کرد. این تسمه ها تنظیم از جدا شدن کوله سنگین از شما جلوگیری می کند و باعث می شود بار / وزن بسته شما در مرکز باسن شما قرار داشته باشد.

بند قفسه سینه: بند قفسه سینه (یا بند استرنوم) به بندهای شانه وصل شده است و هنگامی که تنظیم بند ها قفسه سینه تمام شد باید در قسمت سینه قرار بگیرد. و همچنین در هنگام تنظیم بندها موقعیت کوله و هم طول بند باید قابل تنظیم باشد. زیرا این بنده آهنگام متوقف کردن یا لغزش، پایداری کوله را بهبود بخشیده و تسمه های شانه را ثابت نگه می دارند.

تسمه های شانه : همانند کمربند لگن ، ضخامت و نوع بالشتک مورد استفاده در تسمه های شانه با اندازه کوله قابل تغییر است. تسمه های ضخیم راحتی و پشتیبانی خوبی را برای شما فراهم می کنند در حالی که بند نازک تر انعطاف پذیری بهتری دارند. باز هم بندهای مشبک تهویه بهتری دارند.

کمربند لگن: کمربند لگن که به درستی تنظیم شود می تواند تجربه کوهنوردی خوبی را در شما ایجاد کند. برعکس ، اگر درست تنظیم نشد نباشند می تواند تجربه بدبختی در شما ایجاد کند. وزن کوله باید به طور مساوی توزیع شود تا باعث احساس درد ناحیه شانه نشود. معمولاً هر چه کوله بزرگتر باشد، بالشتک بسیار بزرگتر است و در حمل بارهای سنگین تر، حداکثر پشتیبانی و راحتی را برای شما خواهد داشت.

جیب کمربند باسن : این جیب های سریع دسترسی، عالی برای میان وعده‌ها، تلفن، کیف پول، دستکش‌ها و سایر وسایل مورد نیاز کوچک را به شما می دهد.

جیب جلوی : محفظه عالی در برابر هوای متغیر و ایده آل برای نگهداری ژاکت، کتاب راهنما، دوربین، باران و غیره.

محفظه کیسه خواب: دو محفظه سازمان را آسان تر می کند. معمولاً محفظه پایه توسط یک تقسیم کننده داخلی و گاه قابل تنظیم از بسته اصلی جدا می شود.

جیب های جانبی کششی: معمولاً برای ذخیره بطری های آب. اغلب از یک ماده کشش برای یک جا راحت و ایمن ساخته می شود.

تسمه های روتختی / لوازم جانبی: اغلب برای اطمینان از روکش رول استفاده می شود ، این موارد همچنین می توانند به عنوان نقاط شلاق عمومی استفاده شوند. من معمولاً چادرم را اینجا نگه می دارم.

تسمه های فشرده سازی: از این تسمه‌ها برای کاهش حجم کوله خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط

راهنمای بلند کردن کوله کوهنوردی

آموزش صحیح چیدن وسایل در کوله کوهنوردی

یکی از موارد مهم در کوهنوردی بردن تجهیزات کوهنوردی است اگر ما به بطور صحیح وسایل خود را در کوله پشتی نچینیم امکان جا شدن تمام وسایل از ما گرفته خواهد شد برای اینکار به ویدئو زیر به دقت نگاه کنید.

چگونه کوله پشتی کوهنوردی را روی بدنمان تنظیم کنیم؟

یکی از موارد بسیار مهم تنظیم کوله کوهنوردی روی بدن است؛ برای اینکار ابتدا بطور صحیح کوله پشتی را بلند کنید و روی بدن خود بگذارید سپس کمربند رو لگن را ببندید و برای بندهای آن را بکشید تا جای که نه حس محکی زیاد داشته باشد نه زیاد شل باشد. سپس بند های رو شانه را نیز هم مانند بندهای کمربند لگن ره آرامی بکشید تا محکم شود در حد استاندارد بدنتان و آخر نیز کمربند روی قفسه سینه را بسته و بند های آن را به آرامی بکشید تا محکم شد دقت کنید زیاد محکم نشود تا بر روی قفسه سینه شما فشار وارد کند.

معرفی پرفروش‌ترین کوله پشتی‌های کوهنوردی

کوله های کوهنوردی انواع مختلفی براساس اپشنهای که دارند هستند. اگر بخواهیم چند مدل را نام ببریم کوله کوهنوردی دیوتر، فیرو، فروراد، نورث فیس جز پرفروش ترین کوله پشتی ها هستند.

کوله پشتی کوهنوردی ۸۰ لیتری دیوتر مدل Aircontact 002

کوله پشتی کوهنوردی 80 لیتری دیوتر مدل Aircontact 002
کوله پشتی کوهنوردی ۸۰ لیتری دیوتر مدل Aircontact 002

کوله کوهنوردی دیوتر Aircontact 002 دارای ظرفت ۸۰ لیتری که مناسب انجام فعالیت های ورزشی همانند کوهنوردی است کوله پشتی کوهنوردی ۸۰ لیتری دیوتر مدل Aircontact 002 از طراحی بدنه داری جنس بندی برزنتی نیمه سخت است که شما می توانید به راحتی این کوله پشتی را بشورید و همچنین دارای قابلیت ضد ضربه نیز هست.

کوله پشتی کوهنوردی ۶۰ لیتری فیرو پلاس کد ۸۳۱

کوله پشتی کوهنوردی 60 لیتری فیرو پلاس کد 831
کوله پشتی کوهنوردی ۶۰ لیتری فیرو پلاس کد ۸۳۱

نقد و بررسی این کوله پشتی

یکی از لوازم بسیار مهم برای افرادی همه در حال سفر کردن یا آخر هفته ها دوست دارند کوهنوردی کنند خرید کوله پشتی کوهنوردی است. اگر شما یک کوله پشتی کوهنوردی با کیفیت نداشته باشید ممکن است بجای یک روز خوب تبدیل به یک روز بد برای شما شود، کوله پشتی کوهنوردی ۶۰ لیتری فیرو پلاس با قابلیت حمل بصورت تک بند، دو بندی، دستی را برای شما فراهم می کند و همچنین جنس این کوله پشتی از برزنت، نیمه سخت است و در صورت کثیف شدن براحتی می توانید آن را بشویید.

سولات متداول در مورد خرید کوله کوهنوردی

بهترین کوله پشتی برای پیاده روی چیست؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم کوله پشتی انواع مختلفی دارد و نکات مهمی در خرید کوله پشتی هست تا بدانیم که کوله پشتی بخریم ولی یکی دیگر از موارد مهم خرید بر اساس بودجه و نوع استفاده از آن است.

با بودجه که من دارم چه کوله پشتی می‌توانیم بخرم؟

قبل خرید کوله باید یه نکته مهم را در نظر داشته باشید کوله پشتی تهیه کنید که احساس راحتی کنید زیرا اگر یه کوله کوهنوردی تهیه کنید بسیار سنگین باشد ممکن ما را از پیاده روی یا کوهنوردی دلزده کند.

کوله پشتی کوهنوردی با چه ظرفیتی بخرم؟

یکی دیگر عوامل مهم در تهیه کوله ظرفیت آن است اول شما باید بسنجید چه مقدار وسایل می‌خواهید همراهتان ببرید که بار شما سنگین است یا سبک هر چند کوله پشتی ها طراحی شده است که هر دو نیاز شما را رفع می کند یعنی هنگامی باز زیاد دارید می توانید از ظرفیت زیاد آن استفاده کنید.

منبع atlasandboots.com
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp