میهمان اول برنامه تلویزیونی همکار من

1 120

خلاصه قسمت اول برنامه تلویزیونی همکار من، شغلشون تعمییر تجهیزات پزشکی بود اما یک روز این ایده به فکرشون رسید ما که اطلاعات کافی از تجهیزات پزشکی داریم چرا پس خود ما اقدام به ساخت یک دستگاه مفید نکنیم.

خانوادگی با این ایده کار آفرینی همت کردند شدند یک کار آفرین موفق در زمینه تجهیزات پزشکی این خلاصه از داستان آقای جعفری بود.

داستان آقای جعفری

ایشان در سال ۱۳۶۷ وارد دانشگاه پرستاری شدند و بعد از آن در بیمارستان در بخش اتاق عمل مشغول به کار شدند. برای انجام عمل های جراحی جراح مجبور است بافت را از خون خارج کند، برای اینکار جراح نیازمند به دستگاه شریان بند است.

این دستگاه در بالای عضو بسته شده و باد می‌شود و مانع جریان خون می شود. اما برای اینکار باید مدت زمان بستن شریان بند را باید چک می کردند. که خود این مورد دردسترهای داشت بعد از آن آقای جعفری چون رشته پرستاری خوانده بود و ایشان در اتاق عمل نقش نگاه کردن ساعت را داشت ناراحت بودند.

این عامل باعث شد ایشان تصمیم بگیرد در سال ۱۳۷۲ وارد دانشگاه مهندسی پزشکی بشوند بعد از سپری کردن مهندسی پزشکی آقای جعفری به ایده نوع کارآفرینی که نقش بسیار مهمی در پزشکی داشت دست یافتند.

افراد که در ساخت این دستگاه نقش داشتند سه نفر نفر بودند که هر سه نفر برادر بودند هنگامی این دستگاه را ساختند این تیم دچار مشکل برای جلب اعتماد رو به رو شدند.

بعد از آن بعد مادر خانم به پسران خود توصیه کرد این دستگاه را بطور مجانی به بیمارستان ها بدهند تا اعتماد آنها را جلب کنند اما چون ساخت دستگاه شریان بند هزینه های در بر داشت این کار مقدور نبود پس آنها تصمیم گرفتند تا به طور آزمایشی به مدت چند ماه این دستگاه را در اختیار بیمارستان ها قرار بدند اگر مورد رضایت آنها بود پول آن را پرداخت کنند.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

1 نظر
  1. موصطفی ازاد می گوید

    خیلی خوب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp