اطلاعات در مورد ایمپلنت دندان؛ انواع ایمپلنت، عوارض، بهترین قیمت، مراحل کاشت

0 100

ایمپلنت دندان چیست؟ ایمپلنت شبیه‌ترین دندان مصنوعی است که می‌تواند جایگزین مناسبی برای دندان باشد. آیا دوست دارید همه چیز درباره ایمپلنت دندان بدانید. مگ روز امروز یک مقاله در مورد ایمپلنت دندان تهیه کرده است تا بطور کامل با ایمپلنت  آشنا شوید.

شما در این مقاله می آموزید که ایمپلنت دندان چیست، آیا انجام ایمپلنت کار صحیحی است، مراحل انجام ایمپلنت و مواردی که قبل از ایمپلنت و بعد انجام ایمپلنت باید انجام شود چیست؟ آیا ایمپلنت مفید است یا مضر و هزینه های لازم برای ایمپلنت کردن دندان چند تومان است.

ایمپلنت دندان چیست و از چی ساخته شده است؟

ایمپلنت دندان همانند دندان از پایه که عنوان  ریشه دندان را دارد و از تاج که مثل تاج دندان است و جنس آن از Titanium که با امکان سازگاری با سلول های بدن را داشته و می توان گفت جایگزین مناسبی بعنوان دندان از دست رفته  است.

ایمپلنت دندان چیست و از چی ساخته شده است؟
ایمپلنت دندان چیست و از چی ساخته شده است؟
[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

سوالات رایج در مورد ایمپلنت

شاید سوالات بیشتر افراد این باشد که چرا دندان یا دندان های که کشیده‌ایم چه لزومی دارد آن را جایگزین دندان جدید کنیم؟زمانی که شما دندان خود را کشیدید یا تعداد از دندان های خود را بر اثر عدم رعایت موارد بهداشت دهان و دندان که باعث همچون پوسیدگی، شکستگی دندان یا افتادن دندان، دندان خود را از داده‌اید قطعاً با مشکلات زیاد یا عوارضی رو به رو خواهید شد.

عوارض کشیدن دندان

[tie_list نوع = “انگشت شست”]

  • اختلال در غذا خوردن
  • تاثیر در زیبایی
  • ایجاد تاثیر در تکلم
  • ایجاد حس بدن از نظر روانی
  • تحلیل رفته ناحیه از لثه که دندانی وجود ندارد
  • ایجاد گودی در عضلات که دندان خود را از دست داده‌اید
  • حرکت دندان‌ها به سمت گودی محل کشیدگی دندان
  • ایجاد اختلال در جویدن
  • ایجاد بهم ریختگی در میان دندان‌ها
  • یا از دست دادن بقیه دندان‌ها[/tie_list]
[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

مشکلات حاصل شده در اثر اقدام دیر برای ایمپلنت

تمام این شرایط بر اثر از دست دادن اون دندان حاصل می‌گردد.اگر شما سریعاً بعد از کشیدن دندان برای جایگزینی دندان خود ایمپلنت نکنید یا اگر دوست داشته باشید در آینده ایمپلنت کنید.دچار مشکلاتی می شود، چون زمانیکه استخوان ما تحلیل می رود و بافت سالم استخوان را از دست می‌دهیم با هیچ جایگزین دیگر نمی توان با اون کیفیت استخوان اولیه که داشتیم دسترسی پیدا کنیم.زیرا برای انجام ایمپلنت استخوان اصلی شما بسیار مناسب تر است از استخوانی که تحلیل رفته است.

مشکلات تحلیل رفتن عضلات فک

زمانیکه استخوان شما در اثر از دست دادن دندان تحلیل رفته برای بازسازی آن از مواد همچون پودر استخوان یا پیوندهای استخوانی استفاده می‌کنیم.

عمر ایمپلنت شما کوتاه تر خواهد شد نسبت به زمانیکه حجم استخوان به اندازه کافی برای ایمپلنت وجود دارد و از طرفی دندان های مجاور خم که شدند شرایط پروتزی را برای انجام implant دچار مشکل می کند.

زیرا دست پزشک باز نیست تا یک پروتز خوب برای implant شما قرار بدهد.بخاطر موقعیت دندان‌های مجاور و مقابل یا اینکه ممکن است دندان پزشک مجبور خواهد شد دندانها شما را دستکاری کنند. یا بدون اینکه نیاز باشد آنها را زیر روکش ببرند تا آن ناحیه شرایطی به وجود بیاورند تا یک پروتز خوب بروی ایمپلنت شما قرار بدهند.

کلیه مواردی که گفته شد باعث این می شود تا شما هزینه‌ای ایمپلنت شما بالا برود. یا طول درمان شما افزایش خواهد یافت، چون شاید لازم باشد یکسری بازسازی پزشک شما برای دندان های شما انجام بدهد یا فرست بدهند تا استخوان شما مجدداً بشود تا بعد بتوانند ایمپلنت شما در آن ناحیه قرار بدهند.

[divider style="solid" top="20" bottom="20"]

اثرات منفی کاشت دندان چیست؟

خطرات عبارتند از: عفونت در محل کاشت . تغیرات مضر در نواحی پیرامون آن ،بطور مثال شامل رگ های حامل جریان خون و سایر دندان‌ها . اختلال عصبی ، که می تواند باعث درد ، ایجاد آسیب های در دندانهایتان همچون بی لمس شدن و عفونت لثه های شما ، لب‌هایتان یا چانه‌ای شما شود

ایمپلنت های دندانپزشکی چقدر موفق هستند؟

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]میزان موفقیت در کاشت های دندانی بسته به جایی که در فک قرار می گیرد ، متفاوت است اما به طور کلی ، کاشت های دندانی تا ۹۸٪ میزان موفقیت دارند. با مراقبت مناسب، ایمپلنت‌ها می توانند یک عمر کامل داشته باشند.[/box]

حرف آخر

دوستان در پایان ضمن تشکر از نگاه گرمتون لطفاَ در نظران از کیفیت مقالات سایت ما با خبر کنید با تشکر.

منبع: webmd.com

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp