چرا سئو یا بهینه سازی سایت اهمیت دارد؟

0 12

سئو SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد که به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. سئو را می توان مجموعه ای از روش ها برای بیان عوامل مرتبط با صفحه و افزایش اهمیت آن در نتایج جستجو بدانیم. سئو فرآیندی ساده نیست که به راحتی بتوان آن را پیاده سازی کرد و نیازمند دانش بروز می باشد. موتورهای جستجو با تغییر مداوم الگوریتم ها در رتبه بندی تاثیر می گذارند به همین علت مهندسین سئو باید علم خود را بروز کنند و هر روز در حال یادگیری باشند.
سئو سایت یا همان بهینه سازی سایت از جمله مهم ترین فعالیت هایی است که باید توسط سئوکاران صورت بگیرد.

اهداف سئو

هدف سئو به دست آوردن جایگاه بالا در نتایج جستجو طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران می باشد. نمایش بیشتر صفحات مرتبط با جستجو وارد شده می تواند دارای مزایای زیادی برای کابر و موتور جستجو داشته باشد که در آن کاربر بیشترین نتایج مرتبط را پیدا و موتور جستجو نیز معتبر می شود زیرا الگوریتم آن بیشترین صفحات مرتبط را نشان خواهد داد.
فرآیند سئو نیازمند زمان و دانش بروز می باشد . برای بهینه کردن سایت زمان بزرگترین سرمایه گذاری می باشد زیرا بسته به کلمات کلیدی رقابتی و غیره ممکن است سئو سایت هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا فرد به نتیجه مطلوبی برسد. ممکن است نتایچ بهینه سازی به سرعت دیده نشود اما در دراز مدت مزایای سئو به افزایش رتبه بندی سایت و افزایش بازدید کمک کند. برای سایت ها بسیار اهمیت دارد که در نتایج اول جستجو گوگل مخصوصا سه تای اول باشند. بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:
• تاثیرگذار در بازدید سایت
• باعث ایجاد برند
• باعث افزایش ترافیک سایت
• باعث خواهد شد که سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شود.
• موجب افزایش فروش محصولات خواهد شد.
• بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو درون صفحه (On Page SEO)

سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها یا محتویات سایت مانند متن، تصویر، پیوند، هرچیزی که درون پیج خود بارگذاری می کنید و غیره مربوط می شود. این روش پایه تمام تلاش های بهینه سازی می باشد که فرد بیشترین کنترل را بر روی آن دارد و هرگونه تغییری در محتویات سایت می تواند بر روی نتایج جستجو تاثیرگذار باشد.

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO)

در سئو بیرون صفحه توسعه سایت با کنترل مستقیم بالایی انجام می گیرد، این روش شامل چیزهایی است که میتواند در به دست آوردن رتبه به فرد کمک کند. سئو بیرون صفحه مربوط به بدست آوردن پیوندهایی است که از سایت‌های دیگر می باشد. با استفاده از روش‌هایی که در خارج از وب سایت انجام می‌شود به بهینه‌سازی موتور جستجو خواهد پرداخت.

سئو کلاه سفید (White Hat)

سئو کلاه سفید به مجموعه تکنیک ها، روش ها و استراتژی هایی که از قوانین موتورهای جستجو تبعیت گفته می شود اشاره می کند. این حالت اجرای بلند مدت دارد و یا از دستورالعمل‌ها و سیاست‌های صحیح جهت بدست آوردن رتبه‌های بالا در نتایج موتور‌های جستجو استفاده خواهد کرد.

سئو کلاه سیاه (Black Hat)

سئو کلاه سیاه به مجموعه تکنیک ها، روش ها و استراتژی هایی گفته می شود که برای فریب، بازی و دستکاری الگوریتم‌های موتورهای جستجو با هدف بدست آوردن رتبه‌بندی بالا، بکار خواهد رفت. این‌ روش‌ غیر اخلاقی بوده و توسط هیچ موتور جستجویی مورد تایید نیست و بکارگیری این روش‌ ها خطر خارج شدن از فهرست پایگاه داده را برای همیشه در بر خواهد داشت.
انجام روش های سئو کلاه سیاه میتواند باعث افزایش رشد ناگهانی در نتایج جستجو شود ولی می تواند منجر به پرداخت جریمه و یا حذف کامل از فهرست پایگاه داده موتور جستجو شود.

اهمیت سئو

در ادامه اهمیت سئو را بررسی خواهیم کرد. سئو باعث خواهد شد که صفحات یک وب سایت و خواندن آن برای کاربران ساده شود. همچنین به کاربر این اجازه را می دهد به جای خواندن مطالب و موضوعات بی ربط اطلاعات لازمی که فرد به دنبال آن است را مطالعه کند.
ابتدا هر وب سایتی که شروع به فعالیت می کند ممکن است ترافیک بر روی آن کم باشد یا اصلا وجود نداشته باشد. بدون ترافیک سایت فرد موفق نخواهد بود و در این حالت موفق نخواهید بود و فقط زمان خود را هدر خواهید داد. در صورتی که قصد دارید کاربران از سایت شما دیدن کنند سئو راه حل این مسئله می باشد.

راه هایی که سئو به سایتتان کمک می کند؟

استفاده از سئو میتواند ترافیک بیشتر بر روی سایت ایجاد کند که برای وب سایت ها بسیار اهمیت دارد و می تواند کاربران جدیدی را به همراه داشته باشد. و به شما در کسب درآمد نیز کمک کند. شما باید وب سایت خود را بر پایه موفقیت بنا کنید یعنی قبل از استفاده از سئو باید مطمئن شوید که سایت شما چقدر حرفه ای است زیرا هنگامی که از سئو استفاده می کنید بازدیدکنندگان سایت نیز به طبع بیشتر خواهند شد و برای حفظ آنها و مراجعه دوباره آنها به سایت این کار اهمیت دارد.

بررسی نکات مهم در سئو

• محتواهایی که بر روی سایت قرار می دهید باید مرتب و سازماندهی شده باشند.
• اطلاعات مهم را بهتر است به صورت برجسته (bold) یا ایتالیک (italic) نشان دهید.
• با ایجاد یک سیستم راهنما بازدیدکنندگان به سریع و ساده گشتن در وب سایت کمک کنید.
• قالب یا الگویی که نشان دهنده سایت شماست را تهیه کنید.
• می توانید الگوهای از پیش طراحی شده را خریداری کنید یا از کسی بخواهید آن را برای شما بسازد.
• هرجا که لازم است از تصاویر استفاده کنید. بهتر است برای این کار تصاویر یا عکس هایی را که خودتان با دوربین حرفه ای گرفته اید، به کار ببرید.
• سعی کنید محتوای سایت را با جزئیات اما مربوط به موضوع و بدون حاشیه بیان کنید.
• از فونت مناسب و معمول استفاده کنید.

سئو سایت پزشکی

سئو سایت پزشکی فرآیندی است که در آن رتبه بندی موتور جستجو برای وب سایت پزشکی فرد افزایش خواهد یافت که بر همین اساس پزشکان و مراکز درمانی و مراقبتی می توانند شاهد بیمارانی باشند که به دنبال سرویس دهی هستند. ویژگی هایی که یک سایت پزشکی باید داشته باشد شامل :
• وب سایت پزشکی شما باید سریع، امن و سازگار با دستگاه‌های تلفن همراه باشد.
• شما به تعداد زیادی صفحه نیاز دارید که مقادیر بالایی از محتواهای با کیفیت که براساس سئو پزشکی بهینه‌ شده باشند را شامل می شود.
• باید کلمات کلیدی درست پزشکی را استفاده کنید.
• عکس ها و ویدئو ها باید بهینه باشد.
• سایت باید طرح و قالب پزشکی داشته باشد و تگ و توضیحات متای پزشکی آن بهینه سازی شده باشد.
• شما به تعدادی لینک مرجع با اعتبار خارجی برای سایت تان نیازمند هستید. مانند سیگنال‌های اجتماعی، لینک‌های پشتیبانی با کیفیت و لیست فهرست قابل استناد.

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp