دیدنی‌ترین نقاط دنیا برای سفر و گردشگری در زمستان

0 46

سفر و گردشگری در زمستان؛ زمستان را می‌توان از جمله فصل‌هایی دانست که می‌تواند زیبایی‌های طبیعی را دو چندان نشان دهد. درواقع فصل سرما در بسیاری از کشورها به قدری زیبا است که هر ساله توریست‌ها و گردشگران را از سراسر کشورهای جهان به بازدید از مناطق دیدنی در فصل سرما تشویق می‌کند.

[tie_list type=”starlist”]
  • بهترین مکانهای برای سفر و گردشگری در زمستان
  • بهترین مکان اروپایی برای سفر سفر و گردشگری در زمستان
  • برای سفر و گردشگری در زمستان ایران به کجا مسافرت کنیم
  • شهرهای گرمسیری اروپایی برای سفر و گردشگری در زمستان
  • کشورهای گرمسیر در زمستان
  • کشورهایی که در زمستان گرم هستند[/tie_list]

شاید پرسش های بالا ذهن شما برای مسافرت درگیر کرده باشد. و هنوز مکان مناسبی برای سفر در زمستان انتخاب نکرده باشید، پس برای دریافت پاسخ های ذهن خود و همچنین برای اینکه از نقاط دیدنی در فصل برفی برای سفر و گردشگری را بهتر بشناسید در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

۱- شیکاگو در ایالات متحده آمریکا

یکی از بهترین شهرهایی که می‌تواند در فصل زمستان مناظر و دیدنی‌های شگفت انگیزی را در خود جای دهد را می‌توان شیکاگو دانست. درواقع در سرما دریاچه میشیگان در این منطقه پوشیده از یخ می‌شود به طوری که افراد می‌توانند به انواع ورزش‌های روی یخ در این دریاچه بپردازند. درواقع ماه‌های ژانویه و فوریه در شیکاگو دارای سردترین ماه‌های سال همراه با زمستان‌های برفی است.

سفر و گردشگری در زمستان در شیکاگو_سفر و گردشگری در زمستان
سفر و گردشگری در زمستان در شیکاگو

۲- تالین شهری تاریخی در استونی

یکی از شهرهایی که قدمت تاریخی آن به قرون وسطی بر می‌گردد را می‌توان تالین نامید. این شهر با قرارگیر‌ی در شمال اروپا می‌تواند در تمام ماه‌های سال بسیار زیبا و دیدنی باشد. با این حال زمانی که برف روی آثار تاریخی به جا مانده از قدیم در این شهر می‌نشیند، می‌توانید منظره‌ای بی نظیر را مشاهده می‌کنید.

انتخاب تالین شهری تاریخی در استونی برای سفر و گردشگری-سفر و گردشگری در زمستان
انتخاب تالین شهری تاریخی در استونی برای سفر و گردشگری

۳- پارک ملی Plitvice در کرواسی

در این پارک می‌توانید ۱۶ دریاچه طبیعی را مشاهده کنید که به رنگ فیروزه‌ای در دل این پارک خودنمایی می‌کنند. حال تصور کنید که در فصل سرما این منظره تا چه حد می‌تواند زیباتر شود. در واقع در فصل سرما این دریاچه‌ها همراه با آبشارهایی که از صخره‌ها جریان دارند یخ زده می‌شوند.

می‌توان گفت این پارک از مهمترین جاذبه‌های گردشگری کرواسی است که همه ساله گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند.

3- پارک ملی Plitvice در کرواسی برای سفر و گردشگری-سفر و گردشگری در زمستان
۳- پارک ملی Plitvice در کرواسی برای سفر و گردشگری

۴- پارک میمون جیگو کودانی در ژاپن

این پارک یکی از بهترین پارک‌هایی است که در ژاپن می‌تواند در فصل برفی جاذبه‌ای متنوعی را برای افراد ایجاد کند. میمون‌هایی که در این پارک وجود دارند با شروع فصل سرما، با قرارگیر‌ی در چشمه‌های آب گرم می‌توانند گردشگران را به سمت خود جذب کنند. با این حال تداخل برف و چشمه‌های آب گرم با بخار آب می‌تواند منظره‌ای زیبا را ایجاد کند.

4- پارک میمون جیگو کودانی در ژاپن برای سفر و گردشگری-سفر و گردشگری در زمستان
۴- پارک میمون جیگو کودانی در ژاپن برای سفر و گردشگری

۵- پارک ملی بنف در کانادا

یکی از جذاب‌ترین مناظر دیدنی در این پارک را می‌توان دریاچه Moraine دانست. این مکان که به دریاچه کریستالی نامیده می‌شود، می‌تواند تصاویر قله‌های برفی که در ۱۵ کیلومتری این دریاچه واقع شده‌اند را در آب‌های خود منعکس کند. درواقع این منظر روی اسکناس‌هایی که در کانادا در سال ۱۹۷۰ تولید می‌شده به چاپ رسیده است.

5- پارک ملی بنف در کانادا برای سفر وگردشگری سفر و گردشگری در زمستان
۵- پارک ملی بنف در کانادا

۶- هالستات در اتریش

مکانی در اتریش وجود دارد که در فصل سرما با قرارگیر‌ی در آن مکان انگار به دنیایی دیگر وارد می‌شوید. درواقع هالسات دهکده‌ای است که در کنار دریاچه ای برپا شده که به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت جهانی رسیده است.

با پوشیده شدن برف در کوه سالزبورگ می‌توانید یکی از زیباترین روستاهای جهان را در این ناحیه مشاهده کنید. بنابراین برای سفر به این منطقه لوازم و تجهیزات کوهنوردی را باید به همراه خود داشته باشید.

6. هالستات در اتریش برای مسافرت و جهانگردی ، سفر و گردشگری در زمستان
۶. هالستات در اتریش برای مسافرت و جهانگردی

۷- پارک ریچموند در دل انگلستان

از جمله بزرگترین پارک های لندن را می‌توان پارک ریچموند دانست. این پارک برای زمانی که شما در فصل برفی به آنجا سفر می‌کنید می‌تواند دیدنی‌های طبیعی بی‌نظیری را برای شما ایجاد کند.

مطالب مرتبط

وسعت این پارک در حدود ۲۵۰۰ هکتار است که تقریباً ۳ برابر بزرگ‌تر از پارک مرکزی نیویورک محاسبه شده است. گشت و گذار گوزن‌های وحشی در اطراف این پارک، می‌تواند به جاذبه‌های گردشگری این مکان زیبا بیافزاید.

7- پارک ریچموند در دل انگلستان برای سفر و گردشگری، سفر و گردشگری در زمستان
۷- پارک ریچموند در دل انگلستان برای سفر و گردشگری

۸- صحرای گبی در مغولستان

این صحرا در دل سرما می‌تواند محل بازدید از شترها باشد. در طول زمستان جشنواره‌های متنوعی در زمینه مسابقات چوگان و شتر سواری در این صحرا برگزار می‌شود که می‌تواند برای گردشگران خارجی جاذبه توریستی متفاوتی را به ارمغان بیاورد.

درواقع دیدنی‌های این صحرا در فصل برفی همراه با جشنواره‌ای که از هزاران شتر تشکیل می‌شود، می‌تواند گرمایی بی نظیری را در دل زمستان در این مکان ایجاد کند.

8- صحرای گبی در مغولستان برای سفر و گردشگری، سفر و گردشگری در زمستان
۸- صحرای گبی در مغولستان برای سفر و گردشگری

۹- شهر بروژ در بلژیک

این شهر از جمله قدیمی ترین شهرهای بلژیک است که با داشتن معماری‌های شگفت‌انگیز، کوچه‌های کوبه‌ای و کانال‌های آبی که در سرما یخ بسته می‌شود، توانسته دیدنی‌های این شهر را دوچندان کند. در ماه‌های سرد قلعه‌هایی که در این شهر وجود دارد پوشیده از برف می‌شود و امکان ندارد که شما را از سفر به بروژ در این فصل پشیمان کند.

9- شهر بروژ در بلژیک برای سفر و گردشگری، سفر و گردشگری در زمستان
۹- شهر بروژ در بلژیک برای سفر و گردشگری

۱۰- شولن نوشوانشتاین قلعه جشنواره‌ای افسانه‌ای در آلمان

این قلعه یکی از معدود مکان‌هایی است که برای ساخت فیلم‌های افسانه‌ای و انیمیشن‌هایی که در دیزنی‌اند ساخته می‌شود، از آن الهام گرفته اند. با قرارگیر‌ی این قلعه در بالای تپه‌ای در روستای Hohenschwangau در جنوب غربی بایرن در فصل برفی، می‌توانید زیبایی‌های این مکان دیدنی را بیش از پیش مشاهده کنید.

10- شولن نوشوانشتاین قلعه جشنواره‌ای افسانه‌ای در آلمان برای سفر و گردشگری سفر و گردشگری در زمستان
۱۰- شولن نوشوانشتاین قلعه جشنواره‌ای افسانه‌ای در آلمان برای سفر و گردشگری

۱۱- کویینزتاون در نیوزلند

این مکان یکی از دیدنی‌های باشکوه نیوزلند است که در همه ماه‌های سال به خصوص فصل برفی زیبایی‌های بی نظیری را می‌توانید در آن مشاهده کنید. درواقع رشته‌های زمستانی همچون اسکی روی یخ، هاکی و بسیاری دیگر از ورزش‌های زمستانی را می‌توانید در کویینزتاون انجام دهید.

11- کویینزتاون در نیوزلند برای سفر و گردشگری ، سفر و گردشگری در زمستان
۱۱- کویینزتاون در نیوزلند برای سفر و گردشگری

۱۲- لاپلند در دل فنلاند

این منطقه مکانی در فنلاند است که در طول تابستان به صورت ۲۴ ساعته روشن است و شب را در طول تابستان نمی‌توانید مشاهده کنید. ولی در زمستان، لاپلند در تاریکی مطلق گرفتار می‌شود. این امر می‌تواند بازدید از این ناحیه را در فصل سرما بسیار سخت کند. با این حال در آسمان شب در این نواحی در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس می‌توانید شفق‌های بورالیس را که در آسمان لاپلند خودنمایی می‌کنند به راحتی مشاهده کنید.

12- لاپلند در دل فنلاند برای سفر و گردشگری سفر و گردشگری در زمستان
۱۲- لاپلند در دل فنلاند برای سفر و گردشگری

۱۳- هاربین در چین

اگر شما فردی هستید که به سفر و گردشگری در فصل سرما علاقه دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که از هاربین چین بازدید کنید. این شهر به خصوص در ماه ژانویه یکی از دیدنی‌ترین جشن‌های برفی را برای گردشگران تدارک می‌بیند.

در واقع با ساخت مجسمه‌های یخی بزرگ در این جشنواره می‌توانید اوقات خوشی را در این سفر تجربه کنید. در این قسمت از چین که در شمال شرقی آن قرار دارد دما به منفی بیست درجه سانتی‌گراد در سرما می‌رسد. بنابراین ممکن است در صورت نداشتن تجهیزات کافی نتوانید در سرمای این شهر مقاومت کنید. به همین دلیل تجهیزات زمستانی خود را فراموش نکنید.

13- هاربین در چین برای سفر و گردشگری در زمستان
۱۳- هاربین در چین برای سفر و گردشگری

گردآوری: توریستگاه راهنمای سفر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp