آیا توجه به قیمت در زمان خرید شیرآلات کافی است؟

0 13

شیرآلات بهداشتی و ساختمانی کالایی کاربردی است که بر خلاف کالاهای مصرفی، خرید آن در فواصل زمانی بلند مدت انجام می شود؛ البته به این شرط که شیرآلات خریداری شده کیفیت لازم را داشته باشند و نیاز مورد نظر کاربران را برطرف نمایند. در این مقاله عواملی مانند قیمت شیرآلات، برند شیرآلات، کاربرد شیرآلات و الزامات نصب که در زمان خرید شیرآلات اهمیت دارند بررسی شده اند:

  • قیمت شیرآلات
  • برند شیرآلات
  • کاربرد شیرآلات
  • الزامات نصب شیرآلات

 قیمت در زمان خرید شیرآلات

دامنه قیمت شیرآلات از قیمت شیرآلات ارزان تا لوکس را شامل می شود. بیشتر افراد هنگام خرید شیرآلات بهداشتی، تنها به برند و قیمت شیرآلات توجه دارند. در حالی که مواردی مانند جنس، کیفیت و گارانتی در نظر گرفته نمی شوند. کیفیت شیرآلات لزوماً با مشاهده ظاهر و یا سبک سنگین کردن شیرآلات با دست قابل تشخیص نیست. به طور مثال، شیرآلات ارزان قیمتِ باکیفیت نیز ممکن است از نظر وزنی سبک باشند. وزن شیرآلات نشان دهنده میزان مواد اولیه به کار رفته در تولید شیر و عامل مهمی در تعیین قیمت شیرآلات است؛ اما سنگین بودن شیرآلات نشان دهنده کیفیت بالا نیست. بلکه استاندارد بودن مواد اولیه مهمترین عامل در تعیین کیفیت شیرآلات است.

قیمت شیرآلات: آیا شیرآلات ارزان قیمت با کیفیت هستند؟

عاملی که بسیاری از خریداران را در هنگام خرید شیرآلات دچار سردرگمی می کند، قیمت شیرآلات است. شیرآلات ارزان قیمت یعنی شیرآلات بی کیفیت! اما این تصور اشتباه است. درست است که تمام شیرآلات ارزان نیز کیفیت بالایی ندارند؛ اما با در نظر گرفتن گارانتی و بررسی در مورد جنس شیرآلات، می توانید شیرآلات ارزان باکیفیت تهیه کنید. گارانتی معتبر، اطمینان تولید کننده به کالای خود را نشان می دهد و تا حد زیادی کیفیت کالا را اثبات می کند. در صورتی که جنس شیرآلات شمش برنج استاندارد باشد نیز دیگر سبُک یا سنگین بودن شیرآلات نشان دهنده کیفیت آنها نیست. در این حالت الزامات طرح شیرآلات تولید شده، میزان مواد اولیه مورد استفاده در آن و در نتیجه وزن شیرآلات را تعیین می کند که آیا به صورت اقتصادی باشد و یا لوکس.

برند شیرآلات: آیا برندهای کمتر شناخته شده باکیفیت هستند؟

با پیشرف صنعت تولید شیرآلات بهداشتی در ایران، حدود ۷۰۰ برند مشغول به فعالیت در این زمینه هستند. بسیاری از این برند ها به واسطه تبلیغات گسترده و یا کیفیت بالا برای خریداران بسیار شناخته شده هستند. بسیاری برندهای کمتر شناخته شده نیز وجود دارند که کیفیت بالایی دارند اما به دلیل تبلیغات کمتر هنوز در میان مصرف کنندگان جای خود را باز نکرده اند. درست است که در بسیاری مواقع برند معتبر اطمینان بخش است، اما ممکن است بتوانید از برندهای کمتر شناخته شده شیرآلاتی با کیفیت یکسان اما با قیمتی پایین تر تهیه کنید. نظرات فروشندگان، دوستان و آشنایان و مشتریان برندهای مختلف که در اینترنت می توانید آنها را پیدا کنید در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

کاربرد انواع شیرآلات: آیا کاربرد همه شیرآلات یکسان است؟

هر یک از انواع شیرآلات برای کاربردی خاص مناسب تر است. به طور مثال شیرآلات اهرمی به نسبت شیرآلات کلاسیک دو دستگیره ای سهولت کاربرد بالاتری دارند و استفاده آن برای سالمندان و کودکان ساده تر است. شیرآلات لمسی برای آشپزخانه بسیار مناسب هستند چراکه نیازی به تماس کف دست با دستگیره آنها جهت قطع و وصل جریان آب وجود ندارد. شیرآلات چشمی برای مکان هایی مانند سرویس های بهداشتی عمومی مناسب تر هستند چرا که بدون نیاز به تماس دست و فقط با قرار گرفتن دست در جلوی سنسور این نوع شیرآلات جریان آب برقرار می شود و با گذشت زمان تعیین شده به صورت خود به خود قطع می شود. توجه به کاربرد مورد نظر کاربران در زمان خرید شیرآلات در انتخاب بهترین شیرآلات اهمیت بسیاری دارد.

کاربرد انواع شیرآلات آیا کاربرد همه شیرآلات یکسان است؟

الزامات نصب شیرآلات: آیا نصب همه شیرآلات به شرایط یکسانی نیاز دارد؟

ممکن است این نکته بسیار بدیهی به نظر برسد، اما در صورتی که به آن توجه نشود خریداران دچار دردسر می شوند. هر یک از انواع شیرآلات برای نصب به شرایط مشخصی نیاز دارند. مثلا در صورتی که شیرآلات اهرمی تکپایه خریداری می نمایید در نظر داشته باشید که برای نصب آن بر روی یک سینک فقط به یک سوراخ نیاز دارید. در صورتی که قبلاً بر روی آن سینک شیرآلات کلاسیک با دو پایه نصب بوده است، برای نصب شیر اهرمی تکپایه در وسط سینک باید یک سوراخ جدید ایجاد کنید و یا شیر را بر روی یکی از سوراخ های سمت چپ و یا راست سینک نصب نمایید.

الزامات نصب شیرآلات: آیا نصب همه شیرآلات به شرایط یکسانی نیاز دارد؟

جهت نصب شیرآلات توکار نیز باید محل باکس مربوطه را درون دیوار در نظر بگیرید. ساز و کار اصلی شیرآلات توکار درون دیوار قرار می گیرد و فقط دستگیره تنظیم دما و فشار آب آنها است که بر روی دیوار نصب می شود و در اختیار کاربران قرار می گیرد.

یک راهنمای خرید شیرآلات با فراهم آوردن چک لیستی از نکات مهم برای انتخاب شیرآلات استاندارد و با کیفیت، فرایند خرید را ساده می کند. علاوه بر قیمت شیرآلات، نوع آبکاری، زیبایی، دوام و جنس شیرآلات، عواملی مانند گارانتی شیرآلات و کاربرد شیرآلات مورد نظر نیز در تصمیم گیری تأثیرگذار است. همچنین توجه به امکان نصب آسان شیرآلات می تواند دردسرهای نصب را کاهش دهد.

نتیجه گیری

درست است که قیمت انواع شیرآلات یکی از مهم ترین فاکتور ها در زمان خرید شیرآلات بهداشتی در نظر گرفته می شود اما تنها فاکتور مهم نیست. برند شیرآلات نیز نمی تواند بهینه بودن خرید شیرآلات را تضمین کند؛ چراکه ممکن است شیرآلات با کیفیت مشابه اما با قیمت پایین تر توسط برندی کمتری شناخته شده به بازار عرضه شود. در زمان خرید شیرآلات باید مجموع عواملی مانند قیمت، گارانتی، کاربرد، جنس شیرآلات و … را در نظر داشته باشید. در صورتی که به نکات بیشتر در مورد انتخاب بهترین شیرآلات علاقه مند هستید، می توانید راهنمای خرید شیرآلات را در سایت شرکت شیرآلات کاویان هم افزا مطالعه نمایید. این راهنما با توجه به تخصص و تجربه چندین ساله در زمینه تولید و فروش شیرآلات گردآوری شده است.

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp