ایمپلنت دندان جلو

0 8

منظور ایمپلنت دندان جلو چیست ؟

دندان های جلویی جزو دندان هایی هستند که بیشتر در معرض آسیب هستند. ممکن است برای همه ما پیش آمده است که دندان جلویی ما بر اثر تصادف یا ضربه سر بچه دچار شکستگی یا آسیب شده باشد. هنگامی که یکی از دندان های جلو آسیب دیده باشد قطعا اعتماد به نفس افراد کاهش میابد و طبیعی است که از خندیدن در اجتماع جلوگیری می کنند و اغلب دست هایشان را مقابل دهان خود قرار می دهند. امروزه بهترین راه حلی که برای دندان های آسیب دیده جلویی استفاده می شود ایمپلنت دندان جلو است که یک روش درمانی زیبایی است. اما همین ایمپلنت دندان جلو یکی از درمان هایی است که باید با حساسیت و دقت فراوان انجام شود زیرا نحوه نصب ایمپلنت دندان اهمیت بسیار بالایی در موفقیت این روش درمانی دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ایمپلنت دندان جلو می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

ایمپلنت دندان جلو

برخی افراد در شرایطی خاص می توانند هم زمان با کشیدن دندان جلویی شان ایمپلنت را کاشت کنند. در این حالت باید کیفیت و تراکم استخوان، سلامت لثه و سلامت دندان در بهترین حالت ممکن باشد تا پزشک بتواند به راحتی و با کمترین آسیب ایمپلنت را کاشت کند.
برای کاشت دندان به روش ایمپلنت، در واقع ایمپلنت دندان مانند یک پیچ درون سوراخی که در استخوان فک ایجاد شده است قرار می گیرد و بعد از گذشت حدود ۳ الی ۶ ماه ایمپلنت با استخوان فک ادغام می شود. در نهایت مانند یک ریشه برای تاج دندان عمل می کند و عملکردی شبیه به دندان طبیعی دارد. فضای خالی که وجود دارد با استفاده از ایمپلنت می تواند پر شود و زیبایی دهان و دندان به چهره شما باز گردد.
برای اطلاع از قیمت انواع برند های معتبر ایمپلنت دندان و قیمت به روز ایمپلنت ، می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان جلو چگونه است؟

 

یکی از روش های درمانی پیچیده در حوزه دندان پزشکی روش ایمپلنت دندان جلو است. برای آنکه این روند درمانی انجام شود باید از کیفیت و تراکم استخوانی خوبی برخوردار باشید. در ناحیه ای که باید ایمپلنت کاشت شود تراکم استخوان اهمیت بسیار بالایی دارد و در صورتی که این تراکم کافی نباشد ممکن است با عدم موفقیت ایمپلنت دندان روبرو شوید. پس از تراکم استخوان نکته دیگری که اهمیت دارد این است که باید استخوان فک بسیار قوی باشد که در هنگام جویدن، صحبت کردن و انجام دیگر کارهای روزمره از ایپمپلنت به صورت مستحکم پشتیبانی کند و منجر به شکست ایمپلنت نشود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ایمپلنت می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

مراحل ایمپلنت دندان

البته امروزه دیگر جای نگرانی نیست و در صورتی که از تراکم استخوان کافی برخوردار نبودید می توانید با استفاده از روش پیوند استخوان یا تقویت استخوان آمادگی لازم جهت انجام ایمپلنت را پیدا کنید. شاید کلمه تقویت استخوان برای شما عجیب باشد اما این یک روش پزشکی است برای آنکه بتوان استخوان فک شما را جهت پذیرش ایمپلنت آماده سازی کرد. اغلب برای این کار مواد استخوانی یا بونلیک به فک اضافه می کنند تا به تراکم کافی برسد. علاوه بر آنکه استخوان اطراف ایمپلنت باید دارای استحکام کافی باشد دندان ها و بافت مجاور ایمپلنت نیز باید از سلامت کافی برخوردار باشد.

مراحل ایمپلنت دندان جلو چگونه است؟

برخی افراد تصور می کنند انجام ایمپلنت دندان جلو دارای تفاوت های زیادی با ایمپلنت دندان های دیگر است. اما این نوع ایمپلنت نیز با کاشت ایمپلنت عادی تفاوتی ندارد و تمامی مراحل ایمپلنت سنتی انجام می شود. تنها چیزی که در این بخش باید دقت زیادی به آن شود این است که این نوع ایمپلنت نیاز به دقت و ظرافت خاصی در کاشت و نصب است و آن هم به مهارت و تخصص پزشک شما بستگی دارد و برای بیمار با دیگر انواع ایمپلنت دارای تفاوتی نیست. ایمپلنت دندان جلو برای مواقعی توصیه می شود که دندان شما از نیمه شکسته شده باشد، دندان شما لق باشد و در حال افتادن باشد و یا دندان شما در حال پوسیده شدن باشد. برای آن که بهتر بتوانید این موضوع را درک کنید قصد داریم در این بخش تمامی مراحل ایمپلنت دندان جلو را شرح دهیم. این نوع کاشت ایمپلنت دارای ۳ مرحله است:

• کاشت پایه ایمپلنت: پایه ایمپلنت اغلب از فلزی به نام تیتانیوم ساخته می شود که قابلیت زیست سازگاری بالایی با استخوان فک انسان دارند. پس از آنکه استخوان فک به اندازه ضخامت ایمپلنت سوراخ شد ایمپلنت درون آن کاشته می شود و اگر نیاز به بخیه زدن باشد باید به صورتی بخیه زده شود که ایمپلنت مستحکم درون فک پیوند بخورد. مدت زمان چند ماهه نیاز است تا این پیوند به صورت مستحکم صورت بگیرد و بیشترین مراقبت های لازم از ایمپلنت در این مرحله باید صورت بگیرد.
• اباتمنت یا اتصال دهنده: اباتمنت اغلب از جنس طلا، تیتانیوم و سرامیک ساخته می شود. تاج دندان به وسیله اباتمنت به ایمپلنت متصل می شود. در واقع این قطعه به عنوان یک پیوند بین پایه ایمپلنت و تاج دندان عمل می کند.
• ترمیم ( تاج دندان) : منظور از ترمیم همان تاج دندان است. همان بخشی که باعث می شود ایمپلنت کاملا شبیه به یک دندان طبیعی به نظر برسد. با استفاده از یک چسب مخصوص، پیچ یا اباتمنت باید بر روی ایمپلنت دندان قرار داده شود. پس از این مرحله باید از ایمپلنت خود مراقبت های لازم را داشته باشید تا طول عمر و ماندگاری ایمپلنت شما افزایش یابد.

ایمپلنت دندان جلو چقدر طول میکشد؟

ایمپلنت دندان در دو بخش انجام می شود. به این صورت که ایمپلنت در مرحله اول درون استخوان فک کاشت می شود و در پس از گذشت ۳ ماه الی ۶ ماه ادامه مراحل کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود. اگر بازه ای بین ۳ الی ۶ ماه گفته می شود به این علت است که بدن هر فردی دارای شرایط مختلفی برای جوش خوردن است و ممکن است یک فردی نیاز به ۳ ماه برای جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک دارد و یک فرد نیاز به ۶ ماه برای جوش خوردن ایمپلنت به استخوان فک دارد.

 

 

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp