خلاقیت در تابلو سازی و ساخت حروف های برجسته

0 23

امروزه هجمه ها و انواع تبلیغات، دنیای بشر را در بر گرفته است که برخی از آنها عبارتند از تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات اینترنتی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و تبلیغات محیطی؛ به طوری که می توان این مورد را در سطح جامعه با کمی تامل و دقت مشاهده و لمس نمود.
اما تبلیغات محیطی یکی از تبلیغاتی است که در تمام ادوار زندگی انسان در حال تغییر و نوآوری بوده که در این مبحث جهت آشنایی و تفهیم بهتر به نوع آوری و خلاقیت در ساخت سه نوع از تابلو های تبلیغاتی مدرن در یک مجموعه تابلو سازی خواهیم پرداخت.

خلاقیت در ساخت حروف های برجسته

حروف های برجسته در حرفه و صنعت بزرگ تابلو سازی به حروف های اطلاق می شود که به شکل برجسته ساخته می شوند و معمولا ایجاد برجستگی در آنها توسط متریال هایی مانند چنلیوم، فلز و پلکسی گلاس انجام می گیرد؛ به این صورت که در ابتدا حروف مورد نظر توسط دستگاه های مربوطه روی متریال های مشخصی برش داده شده و در نهایت مبادرت به چسباندن لبه روی کارخواهد شد.
در ادامه مطلب با توضیح و تشریح سه نوع از جدیدترین تابلوهای تبلیغاتی در مجموعه ها و گروه های تابلو سازی ما همراه باشید.

تابلو چلنیوم پانچ

تابلو چلنیوم پانچ
تابلو چلنیوم پانچ

اگر کمی از تابلو سازی شنیده باشیم و یا با گروه های تابلو سازی ارتباطی برقرار کرده باشیم قطعا با نام تابلو چلنیوم نیز آشنا هستیم. به طور کلی در تعریف و ماهیت تابلو چلنیوم باید گفت که این تابلو یکی از انواع حروف های برجسته است که به شکل های مختلف و با استفاده از لبه چنلیوم (که نوعی آلومینیوم است) ، پلکسی گلاس و اس ام دی ساخته می شود.

یکی از انواع تابلو چلنیوم که از جدیدترین تابلو های دهه حاضر بشمار می رود، تابلو چلنیوم پانچ است که خود آن نیز در انواع متفاوتی ساخته می شود. منظور از تابلو چلنیوم پانچ این است که حروف چلنیوم به این صورت ساخته می شود که اشکالی مانند دایره یا ستاره روی پلکسی گلاس و یا لبه چنلیوم ایجاد می شود که این عمل باعث روشنایی متفاوتی مانند ستاره و کهکشان در حروف چلنیوم و دیگر انواع آن خواهد شد.

تابلو استیل دوبل

تابلو استیل دوبل
تابلو استیل دوبل
مطالب مرتبط

استیل ۳۰۴ از کاربردی ترین متریال ها در صنایع مخلفی می باشد که در تابلو سازی نیز از پر کاربرد ها بشمار می رود. استیل انواع متفاوتی دارد که نوع ۳۰۴ آن دارای مزایایی مانند ضد زنگ بودن و مقاوم بودن است که اصطلاحا این نوع استیل را استیل نگیر نیز می شناسند.
کاربرد استیل که در تابلو سازی معمولا به شکل ورق و شیت هایی در سایز های مشخص است بیشتر به عنوان تابلو های شناسایی، تابلو رو میزی و حروف برجسته استیل است که در این مبحث مقصود ما همان حروف برجسته استیل می باشد.

حروف استیل در تابلو سازی یکی از حروف های برجسته است که تنوع اجرا در آن بسیار بالاست و در واقع می توان آن را در انواع متفاوتی تولید نمود؛ به عنوان مثال یکی از حروف های برجسته و مدرن در حرفه تابلو سازی که به شکل برجسته ساخته می شود حروف استیل دوبل همراه با پلکسی گلاس است.

همانطور که در تصویر مشاهده می شود ساخت حروف استیل پلکسی دوبل به این صورت است که دو حروف استیل در ابعاد های مختلف ساخته می شود و در آخر به همراه دو سایز پلکسی گلاس برش خورده و روی یکدیگر قرار می گیرند.

این مدل از ساخت حروف استیل را می توان به شکل ها و رنگ های مختلفی با یکدیگر تلفیق نمود؛ به عنوان مثال می توان یکی از حروف ها را با استفاده از استیل طلایی و دیگری را با استفاده از استیل نقره ای تولید نمود و یا نوع دیگر آن را می توان به این صورت انجام داد که نور پردازی یکی از پلکسی ها آفتابی و دیگری هفت رنگ باشد که تمامی این موارد از خلاقیت های یک مجموعه تابلو سازی بشمار می رود.

حروف برجسته لاس وگاسی

حروف برجسته لاس وگاسی
حروف برجسته لاس وگاسی

یکی از تابلوهای حروف برجسته در تابلو سازی که حس و حالی قدیمی و نوستالژی را به رویت کنندگان تابلو القا می نماید تابلو حروف برجسته لاسوگاسی است. همانطور که در فیلمهای قدیمی مشاهده شده و می شود شهر لاس وگاس شهری است پر از المانهای نوری که امروزه نیز این شهر با همین خصوصیات در میان مردم مشهور و به نام است.
یکی از روشنایی شهر لاس وگاس را می توان تابلو های تبلیغاتی و تابلو مغازه ها عنوان نمود که معمولا با استفاده از لامپ های نئون و لامپ های حبابی مورد نور پردازی قرار می گیرد به طوری که این امر ثبب شده تا امروزه تابلو سازی ها در جهت ساخت تابلو های مدرن در اقدامی گسترده و تبلیغاتی مبادرت به خلق آثار و تابلو های مدرن نمایند.
تابلو لاس وگاسی امروزه با استفاده از حروف های برجسته فلزی، پلکسی گلاس و چلنیوم همراه با کاربرد لامپ های فلامنتی و تابلو نئون در مجوعه های تابلو سازی ساخته می شوند که می توان در نهایت آنها را روی زمینه های متفاوتی مانند چوب ترمووود، کامپوزیت، سنگ و … نصب نمود.
در نهایت باید به این نکته نیز اشاره داشت که خلاقیت در تابلو سازی تنها به حروف های برجسته ختم نمی شود و با کمی تفکر و صرف زمان می توان در تولید انواع تابلو های تبلیغاتی مدرن به اهداف و موفقیت های مهمی رسید و دست یافت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp