بازار های محلی برای خرید سوغات در آنتالیا

0 44

خرید سوغات در آنتالیا ترکیه ؛ ترکیه شهر انواع و اقسام محصولات است. در هر شهر از این کشور می‌توان بازارهایی را یافت که اجناس مختلف را با قیمت مناسب و بهترین کیفیت بفروشند. یکی از این شهرها که جز در زمینه بازار و خریدوفروش برای گردش‌وتفریح هم مناسب است، آنتالیا نام دارد. آنتالیا از نظر تعداد توریست‌ها در رتبه سوم شهرهای این کشور قرار می‌گیرد.

پس می‌تواند مقصد جذابی برای هر مسافری باشد. پیشنهاد می‌کنم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با بهترین بازارهای آنتالیا برای خرید اجناسی که در بازارهای عادی نمی‌یابید، آشناشوید.

اگر دنبال محلی برای خرید انواع سوغات در آخر تور ترکیه آنتالیا هستید، سوغاتی که در کم‌تر جایی می‌توان نمونه آن را یافت، پس به سمت بازارهای محلی این شهر بروید. بازارهای قدیمی که در پستوی شهرها رشد می‌کنند، بیشتر جنس‌هایی دارند که کم‌تر در مکان‌های علنی می‌توان آن‌ها را پیدا کرد. مثلا بازارهای قدیمی خرید قالی یا ظروف قدیمی که در ادامه با جزییات بیشتری معرفی می‌شوند.

بازار فرش لیدیا سوزانی

بازاری معروف که از سراسر جهان مشتری دارد و برای خرید اجناس آن حتی از کوچه‌های تنگ و نمور هم رد می‌شوند، جایی جز بازار فرش لیدیا سوزانی نیست. یکی از نشانه‌های فرش خوب محل بافت آن است و چه جایی بهتر از خاورمیانه. این بازار به‌صورت اختصاصی محلی برای خریدوفروش فرش است و به همین دلیل بهترین کیفیت و بیشترین مشتری را از سراسر جهان دارد.

پیشنهاد می‌کنم بعد از بازار فرش‌های کشور خودمان حتما سری به بازار فرش لیدیا سوزانی در آنتالیا بزنید تا سفر در تور آنتالیا علی بابا خالی از لطف هم نباشد.

بازار فرش لیدیا سوزانی

شنبه بازار

پبشنهاد‌هایی را که نمی‌توانید هیچ‌وقت ردشان کنید، فقط در شنبه بازار می‌بینید. تا حالا این مساله برایتان پیش آمده که با مشاهده هر محصولی دلتان بخواهد آن را بخرید. محصولات رنگارنگ و زیبایی را که بیشتر برای جلب توجه شما در بازارها هستند، فقط در شنبه بازار می‌توان یافت.
شنبه بازار در محله لارا قرار دارد. این محله که به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مناطق مخصوصا در بخش‌های گردشگری تور ترکیه آنتالیا شناخته می‌شود،امکانات بسیار زیادی را در خود جای داده و همین امر می‌تواند دل شما را برای یک گردش طولانی قرص کند. لطفا تور آنتالیای خود را طوری تنظیم کنید تا شنبه در آنتالیا باشید و سری به این بازار بزنید.

جز شنبه بازار در شهر آنتالیا بازارهای هفتگی دیگری هم برپا هستند که می‌توانید سری هم به آن‌ها بزنید:

چهارشنبه بازار

چهارشنبه بازار آنتالیا در تقاطع خیابان شارامپول در یک پارکینگ طبقاتی برگزار می‌شود.

سه‌شنبه بازار

شاید اهل خرید هفتگی نباشید؛ اما بدون معطلی راهی خیابان لارا در آنتالیا شوید تا بدون درنظر گرفتن هیچ محدودیتی چشمان‌تان به اجناس و محصول‌های متعددی برخورد کند که در هیچ جای دیگری نمی‌بینید.

بازار کهن آنتالیا

قدیمی‌ترین بازار شهر آنتالیا یا بازار کهن این شهر، مهم‌ترین محلی است که برای خرید وسایل قدیمی وجدید و کلا هر محصولی می‌توان پیشنهاد داد. اگر می‌خواهید هدیه‌ای برای بچه‌ها بخرید یا از سفر با تور آنتالیا علی بابا به این شهر یک یادگاری کوچک داشته باشید، می‌توانید آن را در بازار کهن بیابید.
البته محل‌های قدیمی و بدون ضابطه همیشه یک‌سری ویژگی‌ها هم دارند که اغلب مثبت نیست. مثلا همین بازار کاسب‌های دغلی دارد که اگر حواستان نباشد، خیلی سریع کلاه سرتان می‌گذارند. پس هنگام خرید سوغات در آنتالیا ترکیه حتما به میزان پولی که پرداخت می‌کنید و جنسی که می‌گیرید، توجه داشته باشید تا قیمتخرید تور آنتالیا بدون افزایش و ضرر باشد.

بازار کالجی

بین همه بازارهای شهر ترکیه بازار کالجی یکی از معدود جاهایی است که کم‌ترین قیمت ممکن را برای اجناس خود درنظر می‌گیرند. شاید دلیل آن نوع فروش و میزان نیازمندی آن‌ها باشد که الحق بیشتر از دیگر جاها است. این بازار با دیگر مکان‌هایی که نامبردیم، کمی تفاوت دارد. بیشتر مردم محله کالجی دست‌فروش‌هایی هستند که اجناس خود را حتی به درب خانشان آویزان می‌کنند و می‌فروشند. همین مساله شاید برای شما هم مشکل ایجاد کند. بازار کالجی جای خوبی برای خرید اجناس ارزان قیمت است؛ اما اگر کیفیت هم برایتان اهمیت دارد، بهتر است سراغ دیگر بازارهای شهر بروید.
شاید بعد از این بازارهای سنتی و قدیمی وقت آن رسیده باشد که چند بازار جدید با محصولات مدرن را هم بشناسید.

بازار کالجی

شیمال

یکی از پاساژ یا بازارهای جدید خرید سوغات در آنتالیا ترکیه بازار شیمال است. بازاری جدید با بهترین محصولات و تنوع در برندها که دل هر خریداری را می‌برند و قیمت تور آنتالیا ۳ شبرا حسابی افزایش می‌دهند. این بازار با اینکه یکی از مکان‌های خریدوفروش در شهر آنتالیا محسوب می‌شود؛ اما بیشتر به‌عنوان محلی برای نمایش اجناس برند شناخته شده است. بازاری ۱۰۰۰ متر مربعی که جز اجناس و محصولات بی‌نظیر امکانات خوب تفریحی را هم در خود دارد. از سینما تا پارک، کافه، رستوران و… در این بازار فعال است و گشت‌وگذار میان آن‌ها خالی از لطف نیست.
اگر دوست داریددر سفری که رفته‌اید، حس خستگی نداشته باشید و پس از طی زمان سفر از آن راضی باشید، پس حتما هر روز برای بازدید از یکی از این بازارها راهی شوید. تور ترکیه آنتالیا بدون مشاهده بازارهای بی‌نظیر و رنگارنگش هیچ معنایی ندارد.
در تور ترکیه آنتالیا حتما این کارها را تجربه کنید

• از بازارهای محلی سوغاتی بخرید.
• غذاهای محلی آنتالیا را حتما امتحان کنید.
• از تجربه هیجان تفریحات آبی آنتالیا غافل نشوید.
• سری به شهربازی معروف لند اف لجندز آنتالیا بزنید.
• در کوچه پس‌کوچه‌های تاریخی آنتالیا به قلب دوران با شکوه عثمانی بروید.
• قدم زدن در کنار سواحل درخشان مدیترانه و تماشای غروب آفتاب را فراموش نکنید.
• خوردن قهوه ترک و چای در استکان‌های کمرباریک ترکیه به همراه باقلوا یا لوکوم ترکیه را امتحان کنید.
• در مراکز خرید آنتالیا سعی کنید از نمایندگی برندهای مختلف که اجناس آن تخفیف خورده‌اند خرید کنید.
• در بازارهای آنتالیا می‌توانید کمی چانه بزنید و با گرفتن تخفیف از فروشنده‌ها اجناس را با قیمت مناسب‌تری بخرید.

منبع : تور آنتالیا علی بابا (https://www.alibaba.ir/tour/turkey-antalya)

برای دریافت جدیدترین به روز رسانی ها در موبایل خود مشترک ما شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp