سوئدکشوری با مردمانی علاقمند به کار مشارکت

1 16
  1. تاOppپایتخت آن شهر استکهلم است و حدود ۱۰ میلیون نفر در کشور سوئد زندگی می کنند که زبان رسمی این کشور سوئدی است و با اینکه آب وهوایی بسیار سرد دارد ولی مقصد بسیاری از افراد برای مهاجرت است چون کشوری است که می توان با تلاش و پشتکار به آرزوهای خود دست یافت در واقع یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی است،سوئد کشور ایده آلی است و تا به حال حتی فردی نبوده که به کشور سوئد سفر کرده باشد و از رفتن به این کشور برای مهاجرت یا توریستی پشیمان شده باشد ، چون سوئد مناطق گردشی و جاذبه های توریستی فراوانی دارد. زبان های رایج در کشور سوئد: انگلیسی، فلاندی و سامی است در زمینه شرایط کاری و درآمد بسیار خوب است و باعث شده هر ساله مهاجرین زیادی را به سمت خود بکشاند و نرخ بیکاری آن بسیار پایین است و در زمینه بهداشت و رفاه و حقوق شهرورپرپوتاژندی عالی است اما نرخ خرید خانه در سوئد بسیار بالا است.

 

نظام آمورشی متفاوت در سوئد

اکثریت مردم سوئد به زبان انگلیسی تسلط دارند و مشکل خاصی در این کشور برای مهاجران از نظر برقراری ارتباط کلامی پیش نخواهد آمد. شهر استکهلم آن یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی در کشور سوئد است.یکی از کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای مهاجرت و تحصیل، کشور سوئد است به دلیل نرخ تورم پایینی که دارد و در زمینه کامپیوتر دانشگاه های سوئد رشد چشمگیری داشته است.کسانی که زبان سوئدی را یاد می گیرند به راحتی می توانند با مردم اسکاندیناوی ارتباط برقرار کنند و به دلیل شباهت بسیار زیادی که زبان سوئدی به زبان انگلیسی دارد کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند یادگیری زبان سوئدی برای آنان بسیار آسان است، یادگیری زبان دوم ، هر زبانی که باشد  نه حتما زبان سوئدی ،بلکه هر زبانی باعث بالا رفتن بهره هوشی فرد،قدرت تفکر و خلاقیت، می شود و حتی باعث افزایش انتقاد پذیری در فرد می شود.پس تا دیر نشده در یک آموزشگاه زبان  ثبت نام کنید و آموزش زبان سوئدی را شروع کنید.

 

 

 

مزایا و علت یادگیری زبان سوئدی 

زبان سوئدی یکی از آسان‌ترین زبان ها  است. شباهت‌های زیادی بین زبان‌های سوئدی و انگلیسی از لحاظ دستور زبان، نحو و واژگان وجود دارد و کلمات  مشترک زیادی بین این دو زبان وجود دارد که خود می تواند یادگیری را آسان کند.زمانی که کلمات را به درستی تلفظ کنید، با سرعت بیشتری می توانید به زبان سوئدی مسلط ‌شوید.زبان سوئدی کلید همه زبان‌های اسکاندیناوی است و از رایج ترین زبان‌های اسکاندیناوی است و ۱۱میلیون نفر در سوئد و فنلاند به زبان سوئدی صحبت می کنند و باعث میشود با یادگیری زبان سوئدی با کل زبان های اسکاندیناوی آشنا شوید و سطح بالایی از فهم متقابل بین زبان های سوئدی، دانمارکی و نروژی ایجاد می کند. شباهت زیادی بین زبان های سوئدی، دانمارکی و نروژی وجود دارد، پس وقتی شما سوئدی را یاد گرفتید، اساسا قدمی برای یادگیری همه زبان‌های اسکاندیناوی برداشته اید.

 

مطالب مرتبط

 

 

 

 

 

سوئد یک مقصد عالی برای مهاجرت است،چون آموزش و مراقبت‌های بهداشتی رایگان ولی حقوق های بالا دریافت می کنند،سوئد مکانی عالی برای عاشقان طراحی داخلی است پس تعجبی ندارد که سوئد به طور مداوم یکی از مطلوب‌ترین مکان‌های زندگی در دنیا  است .دیگر مزایای یادگیری زبان سوئدی امکان مهاجرت و زندگی در سوئد را میسر می سازد.زمانی که به زبان سوئدی مسلط باشید،راحتر می توانید با فرهنگ سوئد آشنا شوید و امکان برقراری ارتباط با افراد بیشتر و با همه مردم سوئد را فراهم میکند،چون همه مردم سوئد به زبان انگلیسی صحبت نمی کنند. کودکان، افراد مسن و یا کسانی که فرصت تمرین زبان انگلیسی را ندارند، معمولا مهارت‌های انگلیسی آنان محدود است.همه سوئدی ها احساس راحتی با زبان انگلیسی ندارند.با یادگیری زبان سوئدی دیگر نیاز به مترجم نخواهید داشت و باعث می‌شود سوئدی‌ها را درک کنید.زبان خیلی بیشتر از یک کلمه است و تاریخ کشور، عادت‌ها و ارزش‌های فرهنگی را نشان میدهد.آموزش زبان سوئدی زندگی را برای مدت طولانی آسان‌تر و موقعیت شغلی را نیز آسان تر میکند چون مشاغل و کارفرمایان به صحبت به زبان سوئدی نیاز دارند که خود این باعث میشود شغل آسانتری پیدا کنید.افرادی که یک زبان جدید یاد می گیرند،با عقاید و مفاهیم فرهنگی ناآشنا سر و کار داشته باشند باعث بالا بردن بهره هوشی میشود و سازگاری افراد با دنیا را بیشتر میکند.

زبان سوئدی دارای چندین گویش است که در نقاط مختلف سوئد صحبت می شود. زبان های اقلیت که در سوئد به رسمیت شناخته می شوند زبانهای فنلاندی، میانکیل، عبری، سامی و رومانی است.آلمانی مهمترین زبان خارجی سوئد بود که بعد آن انگلیسی به عنوان زبان خارجی جایگزین شد.سوئدی یکی از زبانهای رسمی اتحادیه اروپا است و یکی از دو زبان رسمی ملی فنلاند است،زبان سوئدی یک زبان آلمانی شمالیست که نزدیک به زبان های نروژی و دانمارکی است که در فنلاند هم سوئدی های قومی فنلاند صحبت می کنند.لهجه های مختلف زبان سوئدی عبارتند از اسکانیایی،وستروبوتنیان، دالکارلیان،گوتنیس مدرن و یا متلاندیک است.

 

 

 

 

 

زبان انگلیسی یک زبان اصلی در سوئد

جمعیت زیادی از مردم سوئد به زبان انگلیسی صحبت می کنند؛ این زبان بیشتر توسط نسل های جوان که پس از جنگ جهانی دوم متولد شده اند صحبت می شود. پیوندهای تجاری سوئد با ملل انگلیسی زبان، نفوذ شدید آمریکا، سفر خارج از سوئد به کشورهای انگلیسی زبان، محبوبیت زبان انگلیسی در سوئد را به اوج خود رسانده است. بسیاری از مردم سوئد به زبان انگلیسی مسلط هستند و اولین زبان خارجی در سوئد زبان انگلیسی است و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در سوئد به دلیل بین المللی بودن زبان انگلیسی و استفاده در محافل علمی امکان پذیر است. زبان های دیگری هم  به دلیل مهاجرت و مهاجرین کار در سوئد مانند بلغاری، یونانی، ایتالیایی، هلندی، صربی و ترکی در سوئد بکار برده میشود اما سابقه طولانی ندارند پس نمی توانند به عنوان زبان اقلیت معرفی شوند.تمام سوئدی ها انگلیسی صحبت نمیکنند ممکن است شما هنوز هم با سوئدی هایی که انگلیسی بلد نیستند، برخورد کنید، پس سعی کنید،عبارات و اصطلاحات پرکاربرد زبان سوئدی را برای انجام کارهای روزمره یاد بگیرید.

1 نظر
  1. کد آهنگ پیشواز ایرانسل می گوید

    ممنون از سایت خوبتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp