اعتماد به نفس چیست؟ + ۱۰ راه برای داشتن اعتماد به نفس بالا

2 58

اعتماد به نفس بالا. هیچی شخصی با اعتماد به نفس بالا به دنیا نمی‌آید.اگر افرادی را مشاهد می‌کنیدکه اعتماد به نفس بالایی دارند، تنها دلیل آن تلاش و کوشش بسیار زیادی است که انجام داده اند.در جهان امروزه با کسب و کار و مشغله‌های زندگی باعث می‌شود که اعتماد به نفس ما از بین برود پس برای موفق چه در زمینه کاری و چه در زندگی باید اعتماد به نفس را در خود ابتدا ساخته و سپس آن را افزایش دهیم.

هر زمان شما باورهای غلط را تغییر بدهید یک گام بزرگ به سوی اعتماد به نفس داشته اید این باورهای عبارت اند از من زشتم من می توانم کاری را به درستی انجام بدم یا باورهای که دوران کودکی به ما تلقین شده است. پرورش مادر داروی خورد عشق اصلی یعنی محبت به خویش را آموخته اید آن زمان است که شما تمام باورهای غلط را دور خواهید انداخت و دیدگاه مثبتی نسبت به زندگی خواهیم داشت و موفقیت را خواهید کرد.

 شاید همه افراد اندکی بیشتر افراد در گذشته در شرایطی که بزرگ شده که اعتماد به نفس آنها بر اساس عوامل از بین رفته یعنی همه ما به خاطر اینکه مثلاً درسی نتوانستیم درست بخونیم یا کاری را به طور صحیح انجام نداده ایم یا هرچیزی که توسط خانواده یا دوستان یا معلمان مورد سرکوب قرار گرفته ایم باعث شده که اتعماد به نفس ما کاهش یابد.

اعتماد به نفس چیست؟

اعتماد به نفس به معنی این است که باید به منظور ابراز احساسات شخصی با استفاده از مکانیسم های دفاعی به اقدامات نامناسبی درصد عدم برخورداری از اعتماد به نفس خود را از دست دادن روحیه و دینامیک نیز به حساب می آید.

وقتی شما چند صفحه از فضای مجازی را دنبال می‌کنید که اخبار منفی دارد، یا وقتی دارید به مشتریان خود توضیحاتی درباره خدمات خود می‌دهید اما کسی به توضیحات شما گوش نمی‌دهد. و یا افرادی که به ما نزدیک هستند. باعث می‌شوند حالتان خراب شود. در چنین زمانی به اصطلاح می‌گویند اعتماد به نفس شما خرد شده یا از بین رفته است.

همانطور که اشاراتی در مورد اعتماد به نفس در بالا داشتیم.به ما می‌گوید که هر گونه اعواملی که باعث ایجاد شک و تردید، استرس، احساس پوچی در ما ایجاد می‌شود و یا هر گونه عناصر دیگر کمه اعتماد به نفس ما رااز بین می برد یا تهدید می‌کند.باید یاد بگیریم که چگونه از دوباره اعتماد به نفس از دست رفته را بسازیم.

بر اساس هر آنچه گفتیم، اگر می‌خواهید در کسب و کار خود یا زندگی خویش موفق باشید. شما باید یک دیوار ضخیمی دور تا دور اعتماد به نفس خود بکشید تا هیچ مانعی نتواند اعتماد به نفس شما را تهدید کند. حال ۱۰ مورد موارد که باید انجام بدهیم تا اعتماد به نفس در ما افزایش پیدا کند.

اهمیت اعتماد به نفس

اعتماد به دست یکی از ضرورت‌های است که باید این ضرورت را از دوران بد به تولد کودکان باید پایه‌گذاری شود زیرا در بسیاری از زمینه‌های همچون رشد و کمال و سلامت روانی بسیار با اهمیت است.یکی از راه های رسیدن به خوشبختی در فرزندانمان داشتن اعتماد به نفس و اعتماد به نفس در فرزندان ما بالاتر باشد در مواجهه با سختی ها و مشکلات زندگی که با آن روبرو می‌شوند نیازمند اعتماد به نفس بالا است

اهمیت اعتماد به نفس، اعتماد به نفس بالا
اهمیت اعتماد به نفس

۱۰ راه برای داشتن اعتماد به نفس بالا

۱. گام اول برای رسیدن به موفقیت خودشناسی می باشد 

در ابتدا باید شناخت درستی از خصوصیات اخلاقی یا شخصیتی چه در کار و چه در زندگی داشته باشید زیراهیچ فردی به طور کامل به دنیا نیامده است.اگر شما در خود ضعف یا ایرادی می بینید که توانایی حل آن را ندارید. شما باید از افراد که تجربه و تخصص لازم را دارند.یا که از مشاوران کمک بگیرید.

همانطور که دوست دارید خود را ببینید.

“آنچه که ذهن می تواند تصور کند و باور کند که می تواند آن را بدست آورد.” – Napoleon Hill

سعی کنید خود را یک شخص که خیلی دوست دارید و به آن افتخار می‌کنید را در ذهن خودتان تجسم کنید. وقتی که ما در حال مبارزه با موانعی که اعتماد به نفس ما را پایین آورده است هستیم. در این زمان بیشتر افراد خود را فردی ضعیف تصور می کنند که این کار غلط است. و شما می‌توانید با تصور و تمرین، خود را بعنوان  فردی موفق در ذهنتان تجسم کنید تا به اهدافتان برسید.

۲. فردی با هدف باشید

 اگر می خواهید یک  به موفقیت بزرگ برسید که راه رسیدن به آن موفقیت مقدار سخت و دشوار است ابتدا راه شما می بایست  برای خود هدف تعیین کنید. و سپس برای رسیدن به هدف خود برنامه‌ریزی چند گامه‌ای طراحی کنید. بدین گونه که ابتدا هدف هایی که زمان کوتاه نیازمند است تا به آننا برسید را انتخاب کرده و اگر می‌خواهید گامی برداریم آن را درست و اصولی برداریم زیرا هر چند شاید هدفتان کوچک باشد اما شما را در دراز مدت به اهداف بزرگ می رساند.

۳.توکل به خداوند بزرگ و بلند مرتبه

هنگام سختی ها و دشواری ها و ناامیدی ها این را بدانید که خداوند همیشه با شماست. وقتی که به هر دری می زنید و می بینید به هدف خود برسید به خداوند تمرکز نماید زیرا خداوند گفته است بنده من به سوی من بردارد من قدم بر میدارم.

۴.عدم ارتباط با افراد فاز منفی دارند

از ارتباط افراد منفی و کسانی که ذهن شما را مخشوش می کند خودداری کنید. زیرا این افراد چون خود اعتماد به نفس ندارند در صدد این هستند که اعتماد به نفس شما را هم از بین ببرند.

۵- وقتی در همایشی شرکت می کنیم باید چکار کنیم؟

وقتی در جلسه ای شرکت می کنید سعی کنید تا حد ممکن در دو ردیف اول بنشینید. این مورد باعث می شود اعتماد به نفس شما بالا برود سهی کنید سوال بپرسید، نظر بدید، اگر براتون سخته براتون که سوال بپرسید حتماً این کار رو انجام بدید.

۶- ارتباط چشمی

وقتی دارید با شخصی صحبت می کنید حتماً ارتباط چشمی مناسب را برقرار کنید، افرادی هیچ گونه ارتباط چشمی با مخاطب خود برقرار نمی کنند این امر باعث می شود تا شخص که دارید با صبحت می کند این حس به او دست بدهد شما اعتماد به نفس ندارید.

سخن پایانی هر گونه نظر پیشنهاد انتقاد سازنده دارید لطفا در قسمت نظرت با همکاری کنید با تشکر از بازیدیدکنندگان محترم.

منابع:

liveyourtruestory

2 نظرات
  1. Hi there, all is going well here and ofcourse every
    one is sharing data, that’s truly excellent,
    keep up writing.

  2. At this moment I am ready to do my breakfast, later than having my
    breakfast coming yet again to read further news.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp